Ostrava - Jihlava

MS zná první dva semifinalisty. Uspěli Švýcaři a Švédi

Světový šampionát florbalistů pokračuje. Prvními semifinalisty se stali Švýcaři, kteří porazili lotyšský tým 3:1. O několik minut později mezi poslední čtyři vstoupili také Švédi, kteří rozdrtili norský výběr 18:2.

Švýcarští florbalisté vyhráli ve čtvrtfinále domácího mistrovství světa nad Lotyšskem 3:1 a v sobotu je v boji o finále čeká opět ve Swiss Life Areně v Curychu duel s vítězem pátečního utkání mezi českou reprezentací a Slovenskem. Obhájci titulu Švédové rozdrtili ve Winterthuru Norsko 18:2 a v semifinále narazí na lepšího ze souboje mezi Finskem a Německem.

Švýcary dostal v čase 5:55 do vedení Noel Seiler a v 17. minutě upravil Jan Zaugg na 2:0. Po 90 sekundách snížil Edgars Purinš a domácí před 5495 diváky uklidnil až v polovině třetí třetiny Manuel Maurer.

Jednoznačnou výhru Švédů zařídil šesti body za dvě branky a čtyři asistence Hampus Ahrén. Čtyři góly a jednu přihrávku zaznamenal Alexander Galante Carlström.

Mistrovství světa florbalistů ve Švýcarsku:

Čtvrtfinále:

Švýcarsko - Lotyšsko 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 6. Seiler, 17. Zaugg, 50. Maurer - 22. Purinš.

Švédsko - Norsko 18:2 (6:1, 6:0, 6:1)

Branky: 7., 23., 31. a 40. Galante Carlström, 2. a 16. Haglund, 18. a 32. Sankell, 26. a 58. Malmström, 33. a 51. Ahrén, 41. a 57. K. Nilsson, 15. J. Samuelsson, 20. Enström, 44. Gustafsson, 50. E. Johansson - 2. Hjemgard, 57. Gidske.