MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Mladá Boleslav vítězí i po Vánocích. Českou Lípu rozstřílela, přetlačila také Hattrick

Po vánoční pauze nabídla předehrávka 16. kola superligy florbalistů kanonádu. Favorizovaná Mladá Boleslav totiž v bláznivé přestřelce deklasovala Českou Lípu 16:9. Klub z města automobilů se posunul na třetí místo, které potvrdil i dnešní výhrou 6:3 nad brněnským Hattrickem. Středočeši se přiblížili druhému Tatranu Střešovice na tři body.

Spokojení Mladoboleslavští po brance do sítě Liberce
zdroj: Facebook - Florbal Mladá Boleslav

Mladá Boleslav slavila proti Hattricku výhru v dohrávce 7. kola. Dva góly vítězů vstřelil útočník Jakub Bína. Domácí Brňané se prosadili poprvé až v 57. minutě za stavu 0:6.

Středočeši mají v tomto týdnu nabitý program. Mimo duely s Hattrickem a Českou Lípou je ještě čeká v sobotu zápas 17. kola s Black Angels a o den později v následujícím kole Sokol Královské Vinohrady. "Není to pro nás jednoduchý program, ale budeme muset co nejlépe zregenerovat," uvedl útočník Korych.

Mladá Boleslav rozložila Českou Lípu, čtyři góly dal Korych

Osmnáctiletý útočník Marek Korych pomohl domácím proti České Lípě čtyřmi góly a dvěma asistencemi. "První a druhá třetina byly neuvěřitelné. Dařilo se i naší lajně hrát na balonku, vytvářet si šance a byli jsme nebezpeční. Z toho pramenily góly. Ale třetí třetina úplně nebyla naše," řekl Korych po utkání.

Šest bodů za dvě branky a čtyři přihrávky si připsal Jiří Curney. České Lípě naopak nepomohly čtyři trefy a jedna asistence Radka Krajcigra.

Livesport superliga florbalistů:

Předehrávka 16. kola:

Mladá Boleslav - FBC Česká Lípa 16:9 (5:1, 7:3, 4:5)
Branky:
11., 14., 26. z tr. střílení a 27. Korych, 17. a 50. J. Bína, 18. a 26. Natov, 21. a 37. Curney, 25. a 45. Zoufalý, 11. P. Suchánek, 38. Tadeáš Chroust, 46. Tomáš Chroust, 60. J. Daniš - 14., 48., 55. a 58. Krajcigr, 21. Pluhař, 25. Stárek, 40. Ekl, 59. Hřebřina, 60. Studený.

Dohrávka 7. kola:

Hattrick Brno - Mladá Boleslav 3:6 (0:1, 0:3, 3:2)
Branky: 57. Brom, 57. Martin Nagy, 59. Hemerka - 23. a 54. J. Bína, 10. Natov, 22. Tokoš, 34. Komárek, 47. Tomáš Chroust.