Buly - debata expertů

Mladá Boleslav si poradila s Ostravou a navýšila náskok v čele superligy

Florbalisté Mladé Boleslavi porazili v 11. kole superligy doma FBC Ostrava 6:3 a vedou tabulku o čtyři body před Chodovem. Druzí Pražané, kteří před dvěma týdny před reprezentační pauzou zdolali lídra 4:3 a připravili jej o první body v sezoně, vyhráli v Otrokovicích 6:2. Sparta zdolala v derby nováčka Black Angels 5:4 až v prodloužení a zůstala v tabulce třetí. Čtvrtou pozici si upevnily mistrovské Vítkovice, které vyhrály v Brně nad dalším nováčkem Hattrickem 7:4.

Radost florbalistů Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Štěpán Tomš

Vítězství Mladé Boleslavi zařídil hattrickem a asistencí Jan Natov. "Vstupovali jsme do zápasu s velkým respektem. Myslím, že jsme si celý zápas vytvářeli dost šancí, abychom utkání rozhodli dříve, ale proti nám stál výborný gólman (Jan Binder). Určitě nám pomohly přesilovkové góly," pochvaloval si dvě využité početní výhody trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

V Otrokovicích před 412 diváky si připsal čtyři body za gól a tři přihrávky Tomáš Sýkora. "Byl to těžký zápas, který z velké části neměl moc velké tempo. Na to jsme museli reagovat, což se povedlo a konec už jsme poměrně v klidu dohráli. Bodů ze zdejšího povrchu si každopádně velmi ceníme," uvedl kouč Chodova David Podhráský.

O výhře Sparty rozhodl v čase 64:48 slovenský útočník Lukáš Ujhelyi. "Především ve druhé třetině jsme vypadli z role a soupeř nám odskočil. Ve třetí části jsme se trošku zlepšili a zápas jsme poté dotáhli ke dvěma bodům, ale stále nám do kvalitního výkonu hodně věcí chybí," řekl asistent trenéra Sparty Radek Skalička.

Vítkovice po bezbrankové první třetině rozhodly v Brně ve druhém dějství, které ovládly 5:1. "Po delší pauze jsme se na zápas těšili. Pěkné tempo, hromada zajímavých situací do obrany i do útoku. Mám dobrý pocit z lavičky a z energie, kterou poslední týden máme v kabině," uvedl kouč Vítkovic Pavel Brus.

Pod výhru Tatranu Střešovice nad Pardubicemi 11:7 se shodně čtyřmi body podepsali Jakub Kolísko (3+1), Filip Langer (2+2) a Martin Pánek (1+3). Sokolům nepomohl ani hattrick Adama Šmída.

Výsledky 11. kola superligy florbalistů:

Otrokovice - Chodov 2:6 (0:0, 1:1, 1:5)
Branky: 31. Gál, 60. Kvapil - 45. a 60. M. Vávra, 22. M. Koutný, 47. Sýkora, 51. Matejčík, 59. Ondrušek.

Mladá Boleslav - Ostrava 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
Branky: 15., 19. a 31. Natov, 35. a 58. Tokoš, 60. Curney - 23. Šindler, 34. Švajný, 60. Eichner.

Královské Vinohrady - Česká Lípa 8:5 (1:1, 4:4, 3:0)
Branky: 36. a 40. L. Gregor, 57. a 59. Hanák, 14. Strobach, 36. Lanc, 39. Hartman, 53. J. Svoboda - 29. a 35. M. Tichý, 8. Hřebřina, 22. Kněžour, 39. Slaný.

Střešovice - Pardubice 11:7 (4:1, 2:3, 5:3)
Branky: 4., 32. a 57. Jakub Kolísko, 16. a 53. Kreysa, 18. a 59. Langer, 13. Sládeček, 31. Šindelář, 46. Jan Kolísko, 49. Pánek - 26., 29. a 36. z tr. střílení Šmíd, 17. a 44. Savický, 55. Teichman, 60. Žáček.

Hattrick Brno - Vítkovice 4:7 (0:0, 1:5, 3:2)
Branky: 32. Jalový, 43. Horák, 57. Martin Nagy, 60. Fuchs - 36. a 49. Hájek, 22. Besta, 31. Kuczera, 37. Gattnar, 39. Bräuer, 56. Herblich.

Sparta - Black Angels 5:4 v prodloužení (1:0, 0:2, 3:2 - 1:0)
Branky: 47. a 54. Kolstrunk, 3. Čermák, 56. Pruner, 65. Ujhelyi - 29. a 59. Boček, 35. Hromada, 51. Hněvkovský.