Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Mladá Boleslav podruhé zdolala obhájce titulu z Vítkovic

Mladá Boleslav - Florbalisté Mladé Boleslavi zdolali ve druhém semifinálovém utkání extraligy mistrovské Vítkovice 5:4 a vedou v sérii 2:0 na zápasy. Za vítěze se dvakrát trefil Tomáš Chroust, tři asistence zaznamenal Petr Novotný. Série na čtyři vítězné zápasy pokračuje příští týden v sobotu a v neděli v Ostravě.

Radost florbalistů Mladé Boleslavi
zdroj: ČT sport

Vítkovice dostal do vedení v 11. minutě David Matúš a za tři minuty zvýšil Jan Šebesta. Domácí se radovali z první trefy za 123 vteřin díky Tadeáši Chroustovi. Na začátku druhé části vrátil Vítkovicím dvoubrankový náskok Zdeněk Žák, ale domácí čtyřmi trefami stav otočili.

Nejdříve přihrávku Petra Novotného nešťastně srazil do vlastní branky Jakub Hubálek, následně se trefil dvakrát Tomáš Chroust a jednou Jiří Curney. V 48. minutě snížil Hubálek, ale pak už hosté nevyužili přesilovku a v závěrečném tlaku trefili jen horní tyč.

"Bylo to těžce vybojované vítězství. Vinou zranění Fojty při rozcvičce jsme museli zápas odehrát na dvě lajny a ke konci už nám docházely síly," řekl trenér Mladé Boleslavi Tomáš Janeček oficiálním stránkám ČFbU.

"Zápas jsme ztratili pasivitou v půlce druhé třetiny. Domácí využili výhodu domácího prostředí, o což se pokusíme i my příští týden. Těší mě, že jsme v sérii lepším týmem. Bohužel nám to tam zatím nepadá," uvedl kouč Vítkovic Michal Deus.

AutoCont extraliga florbalistů - semifinále, 2. zápas:

Mladá Boleslav - 1. SC Vítkovice 5:4 (1:2, 4:1, 0:1)

Branky: 29. a 38. Tomáš Chroust, 16. Tadeáš Chroust, 24. vlastní Hubálek, 34. Curney - 11. Matúš, 14. Šebesta, 23. Žák, 48. Hubálek. Stav série: 2:0.

Play down:

FBC Ostrava - FBC Kladno 7:3 (1:0, 2:2, 4:1)

Branky: 18. a 55. Šimíček, 33. Komačka, 35. Krzyžanek, 41. Plíhal, 55. Svačinka, 57. Skácel - 23. Hanzlík, 38. Fořt, 47. Pacan.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy