TCL V Repre

Mladá Boleslav je v superlize k nezastavení, rok 2019 zakončila demolicí Liberce

Tečku za florbalovou superligou v roce 2019 udělali hráči Mladé Boleslavi a Liberce. Domácí přejeli soupeře zpod Ještědu 9:2 a suverénně vládnou nejvyšší soutěži s osmibodovým náskokem před Vítkovicemi. Třetí Chodov a čtvrtá Sparta ztrácí na klub z města automobilů třináct bodů.

Sestřih a ohlasy utkání Mladá Boleslav - Liberec

Gólem a třemi asistencemi pomohl k úspěchu Mladé Boleslavi útočník Martin Tokoš. Favorit už v polovině utkání vedl 5:0. "Byl to zápas s úžasnou diváckou kulisou a padlo hodně gólů. Byl umístěn mezi svátky a splnil svůj účel," řekl trenér vítězů Petr Novotný.

Liberec zůstává desátý. "Soupeř byl lepší, rozhodly naše individuální chyby. Musíme se zlepšit," prohlásil kouč Zdeněk Skružný.

Hubálek skolil Chodov v závěru

Vítkovice zvítězily góly v posledních dvou minutách na palubovce pražského Chodova 3:1, díky čemuž se osamostatnily na druhém místě.

Prohrávaly sice od deváté minuty po brance Ondřeje Vošty, ale 71 sekund před koncem první třetiny vyrovnal Josef Rýpar a v čase 58:50 rozhodl po chybě domácích v defenzivě po přihrávce Jiřího Besty osamocený Jakub Hubálek. Pět sekund před koncem ještě zpečetil výsledek Marek Bräuer.

Sestřih utkání Chodov - Vítkovice

"V útoku jsme si vytvářeli celý zápas hodně šancí, ale naše zbrklost a i dnešní nekvalita nám nedovolily skórovat z ničeho. Tak rozhodl trošku bizarní gól, ale naprosto zasloužená výhra," uvedl trenér Vítkovic Pavel Brus.

"Byl to vyrovnaný zápas, který mohly vyhrát oba týmy. Rozhodující gól tak nějak uzavřel tuhle naši nepovedenou část sezony. Teď si musíme odpočinout, vyčistit hlavy a od ledna se začneme chystat na play-off," uvedl kouč Chodova David Podhráský.

Sparta lépe zvládla derby tradičních pražských účastníků proti Tatranu Střešovice 11:6 a má stejně bodů jako třetí Chodov.

K úspěchu ji táhl slovenský útočník Lukáš Ujhelyi, autor šesti bodů za čtyři branky a dvě asistence. Black Angels i díky hattricku Jakuba Renčína zdolali Českou Lípu 8:7 po samostatných nájezdech. Za poražené skóroval třikrát Jaromír Ekl.

Výsledky 19. kola extraligy florbalistů

Mladá Boleslav - FBC Liberec 9:2 (3:0, 2:1, 4:1)
Branky: 11. a 30. D. Šebek, 17. J. Bína, 20. Suchánek, 26. Höffer, 43. Komárek, 45. Tomašík, 45. Tadeáš Chroust, 52. Tokoš - 34. J. Kopecký, 56. Kološ.

Chodov - 1. SC Vítkovice 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 9. Vošta - 19. Rýpar, 59. Hubálek, 60. Bräuer.

Sparta Praha - Tatran Střešovice 11:6 (2:3, 5:2, 4:1)
Branky: 23., 44., 52. a 59. Ujhelyi, 35. a 38. Garčar, 6. Čermák, 11. Pruner, 22. Kozák, 31. Marvánek, 60. Juha - 2. Kreysa, 6. Sládeček, 17. Jakub Kolísko, 21. Šindelář, 35. Havlas, 53. Jan Kolísko.

Hattrick Brno - FBC Ostrava 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 11. a 31. Jalový, 11. Ondráček - 19. Sládek, 25. Sovják.

Sokol Královské Vinohrady - FbŠ Bohemians 4:5 (2:2, 1:0, 1:3)
Branky: 6. L. Gregor z tr. střílení, 15. Hartman, 27. J. Svoboda, 51. M. Bína - 54. a 58. P. Šebek, 18. Kuncman, 19. Ďopan, 52. Čihák.

Black Angels - Česká Lípa 8:7 po sam. nájezdech (2:3, 3:3, 2:1 - 0:0)
Branky: 9., 29. a 49. Renčín, 15. Hanák, 31. Pícha, 38. Jaroš, 44. Neklan, rozhodující sam. nájezd Boček - 18., 26. a 31. Ekl, 11. Kněžour, 19. Vlček, 40. Hřebřina, 46. Karel.

Panthers Otrokovice - Sokoli Pardubice 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
Branky: 1. Kostka, 51. Pešat, 59. Nehila - 31. a 35. Kourek, 16. Teichman, 52. Žáček, 57. P. Pakosta.