Následuje
SP Německo

Mistrovská Boleslav v zápase věnovaném školákům zdolala Bohemians 8:7

Florbalisté mistrovské Mladé Boleslavi zdolali v dohrávce 1. kola superligy FbŠ Bohemians 8:7 a ve svém třetím utkání v sezoně si připsali druhou výhru. Dopolední zápas věnovaný školákům sledovalo 1222 diváků.

Jiří Curney v dresu Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Hattrickem zařídil výhru domácích kanonýr Jiří Curney, který dvě vteřiny před koncem ještě neproměnil trestné střílení. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí k ní přispěl Josef Pluhař.

"Utkání se hrálo ve fantastické atmosféře a děkujeme boleslavským školám za podporu v průběhu celého zápasu. My jsme dnes opět nastoupili v poslepované sestavě bez ochoty bránit. Proto je výhra spíš vydřená," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Bohemians, kteří v utkání vedli 3:1 a 6:4, utrpěli třetí porážku ze čtyř vystoupení v sezoně. "Z naší strany to byl nejlepší výkon v sezoně. Bohužel jsme se nevyvarovali individuálních chyb, které soupeř nemilosrdně trestal. Škoda, že jsme nedokázali udržet vedení, sahali jsme po bodech," uvedl manažer Bohemians Jakub Štěpánek.

Florbalisté Mladé Boleslavi přestříleli v dohrávce 1. kola Bohemians

Superliga florbalistů - dohrávka 1. kola:

Mladá Boleslav - Bohemians 8:7 (1:1, 3:2, 4:4)
Branky: 40., 47. a 54. Curney, 5. a 52. Pluhař, 31. Zakonov, 34. Tomašík, 49. Tokoš - 24. a 44. Buršík, 42. a 60. P. Šebek, 12. K. Krbec, 27. Kindl, 46. Cabejšek.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy