Buly - debata expertů

Mistr z Boleslavi schytal nakládačku od florbalistů Střešovic. Vítkovice už jsou druhé

Vedoucí Tatran Střešovice jednoznačně potvrdil svoji suverenitu v letošním ročníku florbalové superligy, když druhý tým a loňské mistry z Mladé Boleslavi deklasoval ve 14. kole 11:1. Nadále tak jako jediný celek tabulky zůstává bez ztráty a s desetibodovým náskokem. Před Mladou Boleslav se tak o bod dostaly Vítkovice, které vyhrály na hřišti posledních Karlových Varů 9:7.

Florbalisté Střešovic přejeli Boleslav

Tatran se ujal vedení nad Mladou Boleslaví v čase 7:02 díky Martinu Čermákovi a v 16. minutě zvýšil Matěj Havlas. Po 111 sekundách druhé části skóroval Pavel Sládeček a v 31. a 32. minutě během 108 vteřin zvýšil Tatran už na 7:0. Dvakrát se trefil Kreysa, přesilovou hru využil Milan Meliš a mezi střelce se zapsal i Tomáš Hanák.

Ještě ve druhé třetině se prosadil také Daniel Péc, v závěrečném dějství zvýšili Adam Tlapák i David Šimek na 10:0. V 57. minutě zaznamenal čestný úspěch úřadujícího šampiona Matěj Pěnička. Debakl dovršil Ondřej Němeček a Tatran uspěl i v druhé repríze finále. V polovině září vyhrál v Mladé Boleslavi 4:3. Navíc ve středu zvítězil Tatran doma ve čtvrtfinále Poháru Českého florbalu 9:6.

Jakub Renčín se hattrickem a přihrávkou podepsal pod výhru Black Angels v pražském derby nad Chodovem 7:6. Za poražené zaznamenal rovněž čtyři body za devět tref a stejný počet asistencí Marek Vávra.

Útočník Marek Bräuer se třemi brankami a jednou asistencí podílel na vítězství FBC Ostrava nad Otrokovicemi 8:4. Stejnou bilanci měl i Radek Krajcigr z České Lípy, která zdolala Sokol Královské Vinohrady 5:4.

Dvěma góly a asistencí přispěl k vítězství Vítkovic Michal Pažák, dvakrát skórovali Matyáš Šindler, David Slončík a Marek Matejčík. Po třech asistencích si připsali Lukáš Fukala a Adam Delong.

Ostravané s nováčkem po dvou třetinách prohrávali 5:6, potom sice otočili stav na 7:6, ale v 59. minutě vyrovnal Michal Zeman. V čase 59:24 rozhodl ve prospěch favorita Pažák a vteřinu před koncem při power-play do prázdné branky ještě dovršil výsledek Matejčík.

Čtvrtí Bohemians vyhráli v Liberci 10:5. Čtyřmi body za tři branky a asistenci pomohl k úspěchu Pražanů Matúš Gajdoš, hattrick zaznamenal také jejich kapitán Filip Forman. Na páté místo poskočila Sparta, která zdolala doma Pardubice 2:1. Ve 34. minutě o tom rozhodl Matěj Čermák.

Livesport superliga florbalistů - 14. kolo:

FBC Ostrava - Panthers Otrokovice 8:4 (1:1, 4:2, 3:1)
Branky: 32., 46. a 60. Bräuer, 19. a 51. Kuczera, 21. Chatrný, 25. Pešat, 26. Mikoláš - 13. Sovják, 35. Grlický, 38. Minich, 42. Vykopal.

FBC Česká Lípa - TJ Sokol Královské Vinohrady 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)
Branky: 1. z tr. střílení, 43. a 57. Krajcigr, 39. Vavruška, 51. Peška - 9. Plíhal, 25. V. Klápa, 27. Kellermann, 50. M. Horák.

Tatran Střešovice - Mladá Boleslav 11:1 (2:0, 6:0, 3:1)
Branky: 31. a 32. Kreysa, 8. Martin Čermák, 16. Havlas, 22. Sládeček, 32. Meliš, 33. T. Hanák, 37. Péc, 48. Tlapák, 54. D. Šimek, 59. Němeček - 57. Pěnička.

Black Angels - Chodov 7:6 (3:0, 1:3, 3:3)
Branky: 3., 17. a 33. Renčín, 16. R. Hanák, 54. J. Boček, 56. M. Burian, 57. Fryš - 25. a 27. M. Vávra, 38. a 58. Maxa, 50. Skřivánek, 58. J. Bauer.