Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Los přidělil florbalistům na MS týmy Švýcarska, Německa a Norska

Čeští florbalisté budou hrát na prosincovém mistrovství světa v Helsinkách v základní skupině B se Švýcarskem, Německem a Norskem. První dva týmy postoupí přímo do čtvrtfinále, zbývající dva čeká kvalifikace play-off. Ve skupině A se představí úřadující mistři světa Finové, Švédové, Dánové a Lotyši. Rozhodl o tom los v Helsinkách.

Čeští florbalisté slaví gól v kvalifikaci na MS
zdroj: Twitter - Český florbal

"Vypadá to velmi podobně tomu, co jsme měli před dvěma roky, jen jsme vyměnili Lotyšsko za Norsko. S tím jsme se za dobu mého působení u týmu nepotkali a bude to pro nás nový tým," řekl finský trenér českého týmu Petri Kettunen.

"Bude zajímavé sledovat, jaké hráče vezmou na mistrovství světa. Jestli bude v týmu stále Ketil Kronberg a kdo budou klíčoví hráči, protože nyní prochází generační obměnou. Německo jsme viděli v Lotyšsku na kvalifikaci, kdy hrálo ve druhé skupině. Je to víceméně podobný tým, jakému jsme čelili v Praze, vyměnilo se pár hráčů," doplnil Kettunen k soupeři, kterého Češi při vstupu do MS v Praze v roce 2018 zdolali 10:5.

Kettunen si přál v základní skupině Švédsko či Finsko, ale narazí opět na Švýcary. Ty na posledním MS čeští florbalisté porazili v základní skupině 6:4, ale v boji o bronz jim podlehli 2:4. "Nic moc se ale nezměnilo. Chceme být úspěšní, tudíž musíme dokázat porazit jakýkoliv národ na turnaji," podotkl Kettunen.

"Se Švýcarskem jsme za ty roky odehráli nejvíce utkání. Známe ho poměrně dobře, víme, co dělají a s čím pracují. Bude to opět velká bitva. Samozřejmě by bylo skvělé mít ve skupině například Finsko a hrát proti nim ve velké aréně" doplnil kouč.

"Doufal jsem v trochu jinou skupinu, abychom nehráli to stejné jako před dvěma lety. Na druhou stranu zápasy se Švýcary jsou pro mě vždycky pikantní, protože spoustu kluků ze švýcarské reprezentace znám a hráli jsme proti sobě," uvedl brankář Lukáš Bauer.

Turnaj se bude hrát od 4. do 12. prosince. Šestnáctka účastníků je stejně jako na minulých třech šampionátech v Göteborgu 2014, Rize 2016 a Praze 2018 rozdělena do dvou výkonnostních kategorií po osmi.

Skupinu C tvoří Slovensko, Polsko, Thajsko a USA, v "déčku" se představí Kanada, Austrálie, Singapur a Japonsko. Dva úspěšné celky z obou skupin budou hrát v osmifinálové části s týmy ze skupin A a B.

Los základních skupin MS florbalistů v Helsinkách (4.-12. prosince 2020):

Skupina A: Finsko, Švédsko, Dánsko, Lotyšsko.

Skupina B: Švýcarsko, ČR, Německo, Norsko.

Skupina C: Slovensko, Polsko, Thajsko, USA.

Skupina D: Kanada, Austrálie, Singapur, Japonsko.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy