Následuje
HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec

Lepší z dvojice Chodov a FBŠ Bohemians si zahraje semifinále Czech Open

Už teď je jisté, že buď florbalisté Chodova, nebo FBŠ Bohemians si zahrají semifinále turnaje Czech Open v Praze. Tyto dva ze čtyř českých čtvrtfinalistů totiž čeká v sobotu v poledne vzájemný souboj. Mezi nejlepších osm se dostali také hráči FBC Ostrava, kteří narazí na obhájce prvenství Falun ze Švédska, a pořádajících Střešovic. Tatran nastoupí proti Pixbu Wallenstam.

Tatran Střešovice - IBF Falun
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Chodov, který byl mezi nejlepšími čtyřmi i v minulých dvou ročnících, skončil druhý v osmifinálové skupině E. Do ní si přenesl páteční porážku s Pixbem 2:4, ale po remíze s dalším švédským celkem Höllvikens IBF 2:2 vybojoval postup díky výhře nad pražskou Spartou 7:4.

Bohemians stačila k posunu do play-off výhra nad Langnau (9:4) ze základní skupiny a přes prohry se švýcarským šampionem SV Wiler-Ersigen 3:6 a s Falunem 3:9 udržel třetí pozici.

Tatran Střešovice a FBC Ostrava se dostaly do čtvrtfinále z kvalifikace. Pořádající Tatran přešel přes lotyšský celek Lerkings (6:3) a Sokol Pardubice (5:4 po nájezdech). Ostravané vyřadili švýcarské týmy Zug United (2:1) a Alligator Malans (4:3).

V ženské kategorii se dostalo do čtvrtfinále trio českých zástupců. Mistrovské Vítkovice budou hrát s Falunem, Tigers Jižní Město s Umeou a česká juniorská reprezentace s dalším švédským celkem Pixbem.

Mezinárodní florbalový turnaj Czech Open v Praze:

Elitní kategorie mužů:

Skupina A:

Chur (Švýc.) - Sparta Praha 2:2, Mladá Boleslav - Höllvikens IBF (Švéd.) 2:4.

Konečné pořadí: 1. Höllvikens IBF 3 zápasy/9 bodů (skóre 11:7), 2. Sparta 3/4 (12:9), 3. Mladá Boleslav 3/3 (8:13), 4. Chur 3/1 (6:8).

Skupina B:

Alligator Malans (Švýc.) - Chodov 1:6, Sokol Pardubice - Pixbo Wallenstam (Švéd.) 1:6.

Konečné pořadí: 1. Pixbo Wallenstam 3/7 (11:4), 2. Chodov 3/6 (13:6), 3. Alligator Malans 3/4 (6:8), 4. Sokol Pardubice 3/0 (3:15).

Skupina C:

Wiler-Ersigen (Švýc.) - Tatran Střešovice 5:0, FBC Ostrava - IBF Falun (Švéd.) 2:2.

Konečné pořadí: 1. IBF Falun 3/7 (12:5), 2. Wiler-Ersigen 3/6 (12:6), 3. Tatran Střešovice 3/3 (2:10), 4. FBC Ostrava 3/1 (3:8).

Skupina D:

Zug Uniteg (Švýc.) - FbŠ Bohemians 1:5, Tigers Langnau (Švýc.) - Lerkings (Lot.) 2:1.

Konečné pořadí: 1. Bohemians 3/9 (19:8), 2. Langnau 3/6 (10:11), 3. Zug 3/3 (7:13), 4. Lerkings 3/0 (8:12).

Osmifinálová skupina E: Pixbo Wallenstam - Sparta Praha 6:2, Höllvikens IBF - Chodov 2:2, Höllvikens IBF - Pixbo Wallenstam 3:9, Chodov - Sparta Praha 7:4.

Konečné pořadí: 1. Pixbo Wallenstam 3/9 (19:7), 2. Chodov 3/4 (11:10), 3. Höllvikens IBF 3/4 (10:15), 4. Sparta 3/0 (10:18). 

Osmifinálová skupina F:

IBF Falun - Tigers Langnau 5:1, FbŠ Bohemians - Wiler-Ersigen 3:6, IBF Falun - FbŠ Bohemians 9:3, Tigers Langnau - Wiler-Ersigen 1:4.

Konečné pořadí: 1. Falun 3/9 (19:7), 2. Wiler-Ersigen 3/6 (13:9), 3. Bohemians 3/3 (15:19), 4. Langnau 3/0 (6:18).    

Kvalifikace o čtvrtfinále - 1. kolo:

Alligator Malans - Chur 7:2, Zug United - FBC Ostrava G 1:2, Mladá Boleslav - Sokol Pardubice 1:2, Tatran Střešovice - Lerkings 6:3.

Kvalifikace o čtvrtfinále - 2. kolo:

Alligator Malans - FBC Ostrava 3:4, Sokol Pardubice - Tatran Střešovice 4:5 po nájezdech.

Dvojice pro čtvrtfinále: Pixbo Wallenstam - Tatran Střešovice, Höllvikens IBF - Wiler-Ersigen, Chodov - FbŠ Bohemians, FBC Ostrava - IBF Falun.   

Elitní kategorie žen:

Skupina A:

Umea (Švéd.) - ČR "19" 1:1, Chodov - Göteborg (Švéd.) 5:1.

Konečné pořadí: 1. Chodov 3/6 (9:7), 2. Umea 3/5 (7:4), 3. ČR "19" 3/2 (3:4), 4. Göteborg 3/2 (3:7).

Skupina B:

Pixbo Wallenstam - 1. SC Vítkovice 5:0, Panthers Praha - Kloten Dietlikon Jets (Švýc.) 1:6.

Konečné pořadí: 1. Pixbo Wallenstam 3/7 (10:3), 2. Kloten Dietlikon 3/7 (10:4), 3. Vítkovice 3/3 (8:8), 4. Panthers Praha 3/0 (3:16).

Skupina C:

Židenice - Piranha Chur (Švýc.) 3:10, Malmö (Švéd.) - Tigers Jižní Město 3:3.

Konečné pořadí: 1. Malmö 3/7 (11:6), 2. Jižní Město 3/7 (11:7), 3. Chur 3/3 (13:9), 4. Židenice 3/0 (7:20).

Skupina D:

Falun - Tatran Střešovice 7:4, FbŠ Bohemians - Eräviikingit (Fin.) 1:9.

Konečné pořadí: 1. Falun 3/9 (20:11), 2. Eräviikingit 3/6 (17:9), 3. FbŠ Bohemians 3/3 (8:19), 4. Tatran Střešovice 3/0 (9:15).

Osmifinálová skupina E:

Pixbo Wallenstam - Umea 7:1, Chodov - Kloten Dietlikon Jets 0:1, Chodov - Pixbo Wallenstam 3:5, Kloten Dietlikon Jets - Umea 4:1.

Konečné pořadí: 1. Pixbo Wallenstam 3/7 (14:6), 2. Kloten Dietlikon 3/7 (7:3), 3. Umea 3/3 (7:13), 4. Chodov 3/0 (5:11). 

Osmifinálová skupina F:

Malmö - Eräviikingit 2:2, Falun - Tigers Jižní Město 4:1, Malmö - Falun 2:4, Eräviikingit - Tigers Jižní Město 3:3.

Konečné pořadí: 1. Falun 3/9 (14:7), 2. Jižní Město 3/2 (7:10), 3. Eräviikingit 3/2 (9:11), 4. Malmö 3/2 (7:9).

Kvalifikace o čtvrtfinále - 1. kolo:

1. SC Vítkovice - Göteborg 5:2, FbŠ Bohemians - Židenice 3:0, ČR '19' - Panthers Praha 4:1, Piranha Chur - Tatran Střešovice 3:4.

Kvalifikace o čtvrtfinále - 2. kolo:

1. SC Vítkovice - FbŠ Bohemians 5:3, ČR '19' - Tatran Střešovice 3:2.

Dvojice pro čtvrtfinále: Pixbo Wallenstam - ČR '19', Umea - Tigers Jižní Město, Kloten Dietlikon - Eräviikingit, 1. SC Vítkovice - Falun.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy