Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Krupnová: Za výkon se nemusíme stydět

Tampere - Dvě těsné porážky o gól připravily české florbalistky o druhou medaili z mistrovství světa. Při vyvrcholení jubilejního desátého šampionátu po semifinálové prohře s Finskem 3:4 podlehly v boji o bronz Švýcarsku 4:5 a skončily čtvrté. Podle útočnice Elišky Krupnové ale tým pro naplnění medailového snu udělal všechno.

České florbalistky (zleva) Tereza Urbánková, Denisa Billá a Anna Niemcová
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

"Finkám jsme se vyrovnaly asi nejblíže v historii na mistrovství světa a se Švýcarkami jsme také odehrály výborný zápas. Bohužel na to se nehraje, hraje se na góly. Ale asi budu na turnaj vzpomínat v dobrém, nechaly jsme tam všechno a myslím, že se za ten výkon nemusíme stydět," řekla Krupnová.

Češky se dokázaly oklepat z toho, že v pátek přišly o naději na finále gólem tři vteřiny před koncem, a do boje o bronz vstoupily daleko lépe než Švýcarky. "Myslím, že jsme tu včerejší prohru pustily dobře z hlavy a soustředily se na to, že moc chceme bronz a chceme hrát tak dobře jako včera. Ale soupeř byl těžký, hraje trochu jinak a ve druhé třetině se mu podařilo překonat naši obranu," navázala Krupnová.

Švýcarky otočily v polovině utkání během 64 sekund z 0:1 na 3:1 a v úvodu závěrečného dějství už vedly o čtyři branky. "Nevím, jestli jsme lehce polevily, ale ony se trefily a utekly nám o dost gólů. Tohle se na této úrovni těžko dohání. Ony nás zatlačily už ke konci první třetiny a párkrát jsme si s tím dobře poradily," podotkla dvaadvacetiletá hráčka švédského klubu Pixbo Wallenstam.

Češky ale boj o medaili nevzdaly, právě Krupnová v 51. minutě snížila na 4:5 a tým sahal po prodloužení. "Samozřejmě jsme tomu věřily. Hrajeme florbal, kde ty góly padají rychle. Jsme na mistrovství světa, bojuje se do poslední sekundy a my tam nechaly opravdu všechno," řekla Krupnová, která prožila proti Švýcarkám úspěšný boj o bronz v roce 2011 i porážku před dvěma roky v Ostravě.

Do budoucna je podle Krupnové potřeba nadále pracovat na zlepšení českého florbalu. "Hlavně by bylo dobré, aby si všichni uvědomili, v čem máme ty mezery. V čem nás ostatní týmy přehrávají, protože zápas se Švédkami nám ukázal, že jsou úplně někde jinde," připomněla porážku v základní skupině 2:17.

"Zápasy s dalšími týmy z top čtyřky ale zase byly vyrovnané. Je dobrý příslib, že jsme se zlepšily v nějakých činnostech a obrana funguje. Je otázka, jestli nám dobře fungovala i ta vysunutější obrana, na to by asi bylo dobré se podívat a zhodnotit to," podotkla.

Přiblížit se Švédkám a vyrovnat se úplně Finsku a Švýcarsku je podle Krupnové dlouhodobější záležitost. "Švédky i Finky jsou na hokejkách mnohem lepší a rychlejší, a proto nás tak tlačí. Je pravdou, že naše držení míčku proti těm silným týmům je slabší. Bylo by dobré, abychom zlepšily držení balónku, což vychází z herních činností jednotlivce, jako je technika a práce s balónkem v rychlosti," poukázala na slabiny.

Sama cítí, jak ji angažmá ve švédské lize posouvá. "Myslím, že jsem věděla trošku líp, co dělat. Víc jsem si věřila na míčku, i technika na hokejce se mi trošičku zlepšila, co jsem ve Švédsku. A hlavně hraní s hlavou nahoře. Bohužel některé přihrávky nám dneska také nevyšly, například ta poslední s Terezou Urbánkovou byla docela těsná," litovala Krupnová, která zamířila do Pixba v létě z Herbadentu Praha 11 SJM.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy