Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Valašské rally ValMez 2020

Kdybych to nedala, tak se proklínám, prohlásila po hattricku Šupáková

Třicet jedna sekund před koncem základní hrací doby srovnala útočnice Ivana Šupáková skóre superfinálového utkání proti Chodovu na 6:6 a zároveň završila hattrick, což se jí podařilo jako druhé florbalistce v historii souboje o titul. Její dílo dokončila v prodloužení Zuzana Šponiarová, která rozhodla o obhajobě titulu pro Vítkovice.

Ivana Šupáková a Neia Jiráková
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Tři branky v podobně důležitém utkání ještě Šupáková nedala a v superfinále se to dosud podařilo jen v roce 2017 Dominice Kubišové z Jižního Města. "Je to zásluhou mých spoluhráček. Kdyby tam nebyly, nedávaly míčky, tak tam hattrick není a jsem nulová. Je to týmový sport, jsem ráda, že ho hraju a že ho hraju zrovna tady za Vítkovice," řekla Šupáková.

Brankářku Janu Christianovou překonala zblízka nadvakrát. "Kdybych to nedala, tak se proklínám. Byla jsem tam sama, dělala si místo, poprvé jsem trefila gólmanku. Pak už jsem to prostě musela dát," prohlásila pětadvacetiletá hráčka.

Díky trefě Šponiarové bude mít svůj střelecký kousek spojený i s dalším ziskem zlata. "Já byla před bránou a čekala, že to odněkud vyletí. Pak jsem viděla, že Zuza padá k zemi. Jsem ráda i za ni, protože se potýká se zdravotními problémy," uvedla Šupáková.

"Minulou sezonu se zranila, letos odehrála půl sezony, pak zase přišlo zranění. Připravovala se na superfinále hodně, aby nám mohla pomoci. Jsem ráda, že gól dala ona. Po něm jsme ji zalehly, byla asi i bez dechu, jak jsme na ni naskákaly," smála se Šupáková.

Je nám líto, video expirovalo.
Šupáková: Poprvé jsem splnila, co po mně trenér chtěl

Kádr Vítkovic opustilo před sezonou několik opor - Denisa Ferenčíková, Michaela Šponiarová, Katarína Klapitová, Natálie Martináková, Hana Koníčková nebo Romana Žurková. Tým se s tím ale vyrovnal.

"Neřekla bych před sezonou, že budeme hrát o titul. Ale potom, co jsme na Poháru mistryň ukázaly, že umíme hrát se silnými soupeři, bylo vidět, že to v holkách je. I když mají devatenáct, dvacet. To jsem si řekla, proč ne? Skončily jsme první v základní části a superfinále je o jednom zápase. O tom, jak se kdo vyspí," připomněla Šupáková druhé místo z lednového turnaje v Gävle.

Z šestého superfinále má čtvrté zlato. "Každé superfinále bylo jiné, v jiné partě, tohle bylo po obměně kádru o to cennější. Já jsem ráda, že když už jsem hrála pošesté, tak jsem mohla splnit roli zkušenější hráčky. Holky se o mě mohly opřít a teď se zase jim houpá první zlato na krku," dodala Šupáková.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy