Svět motorů

Jízda florbalistů Pardubic pokračuje, Chodov zvítězil nad Bohemians

Florbalisté Pardubic vyhráli v předehrávce 7. kola superligy nad nováčkem ze Znojma 10:5 a vedou s devíti body tabulku. Bez ztráty zůstává Mladá Boleslav, která zatím sehrála jen dva zápasy a uspěla ve 3. kole na hřišti FBC Ostrava (6:3). Neporazitelnost drží také Vítkovice, které porazily dosud suverénní Otrokovice na jejich hřišti 7:4 a jsou druhé o bod za Pardubicemi. Dařilo se také mistrovskému Chodovu, v duelu pod širým nebem na pražské Štvanici zvítězil nad domácími FbŠ Bohemians 4:2 a drží tak v novém ročníku neporazitelnost. Dvěma góly pomohl k úspěchu Chodova před 1424 diváky útočník Marek Matejčík.

Utkání Chodov - Otrokovice
zdroj: Flickr/ceskyflorbal

Na úspěchu Pardubic se před 2222 diváky v Tipsport Aréně pěti body za dvě branky a tři asistence podílel Marek Ďopan. "Před takto fantastickou kulisou je svátek si zahrát. Věřím, že náš výkon lidi pobavil. Škoda drobného výpadku ve třetí třetině, ale dnes kluky chválím a věřím, že zítra podáme stejně kvalitní výkon," řekl webu Českého florbalu trenér Pardubic Milan Koubek, jehož tým čeká v neděli duel s Českou Lípou.

K výhře Mladé Boleslavi přispěl hattrickem Radek Krajcigr. "Neproměnili jsme spoustu šancí, ale i přesto musím přiznat, že jsme nehráli dobře. Od druhé třetiny jsme nebyli schopni kontrolovat hru s míčem a byla tam spousta zbytečných ztrát. Tím jsme Ostravu pustili do zápasu. Závěr utkání jsme zvládli spíše bojovností než kvalitou," uvedl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Vítkovicím pomohl k výhře v Otrokovicích pěti body za dva góly a tři přihrávky Lukáš Hájek. Tatran Střešovice na druhý pokus v sezoně vyhrál a porazil Ústí nad Labem 8:2.

Druhý ročník Open Air na centrálním kurtu na Štvanici díky počasí bez deště na rozdíl od loňské premiéry vyšel. Loni bylo utkání mezi stejnými soupeři na Štvanici kvůli nepřízni počasí několikrát přerušeno a nakonec v 38. minutě za stavu 5:2 pro Chodov ukončeno. Duel se pak opakoval na konci října v hale a Chodov vyhrál 8:5.

V duelu Bohemians vedli díky Kielerově trefě z 18. minuty, ale 50 sekund před první pauzou vyrovnal Matejčík, který ve 44. minutě také otočil stav. Náskok hostů ještě zvýšili Strachota s Ondruškem a porážku Bohemians v závěru už jen snížil David Šimek.

"Bylo to pěkné utkání, které se muselo divákům líbit. Ti vytvořili výbornou atmosféru, která kluky hnala za vítězstvím, ale to se dnes nepovedlo. Ale nic se neděje a jedeme dál," řekl trenér Bohemians Michal Jedlička.

"Dnes jsme hráli výborně do obrany, do útoku to tak slavné nebylo, ale dokázali jsme využít vhodné momenty ke skórování. Jsem rád, že se dohrálo, a děkuji Bohemce za skvělý zážitek," uvedl kouč Chodova David Podhráský.

Stejně jako loni se hrál na Štvanici i duel stejných soupeřů extraligy žen. Před rokem vyhrály hráčky Bohemians 7:6 v prodloužení, letos se před 643 diváky po výhře 6:3 radoval Chodov.

V čele superligy se drží florbalisté Pardubic, kteří porazili nováčka Českou Lípu 7:5 a mají na kontě plný počet 12 bodů. Čtyři body ztrácejí druhé Vítkovice a třetí Chodov, které mají ještě zápas k dobru.

Tipsport superliga florbalistů - 3. kolo:

FBC Ostrava - Mladá Boleslav 3:6 (0:2, 1:0, 2:4) Branky: 51. a 60. Eichner, 35. Mendrek - 48., 57. a 59. Krajcigr, 13. Bína, 17. Tomašík, 59. Novotný.

Tatran Střešovice - Ústí nad Labem 8:2 (0:0, 5:1, 3:1) Branky: 30. a 33. Tlapák, 28. Brautferger, 39. Slavík, 39. Meliš, 49. Švejkovský, 59. Jakub Kolísko, 60. Němeček - 31. Kopecký, 57. Kužel.

Panthers Otrokovice - 1. SC Vítkovice 4:7 (1:2, 2:4, 1:1) Branky: 6. a 55. Sovják, 31. Pešat, 39. Zapletal - 11. a 21. Rýpar, 40. a 53. Hájek, 1. Jan Šebesta, 25. Vilím, 27. Firda.

Předehrávka 7. kola:

Sokol Pardubice - TJ Znojmo 10:5 (3:0, 4:2, 3:3) Branky: 2. a 55. Bílý, 16. a 36. Ďopan, 35. a 35. Teichman, 13. Kourek, 22. P. Němeček, 51. Formánek, 58. Janeček - 38. a 48. Číhal, 29. Fridrich, 45. Daberger, 54. V. Procházka.