Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Valašské rally ValMez 2020

I druhý florbalový titul zůstane v Ostravě. V zápase skoupém na góly vydřely Vítkovice vítězství

Florbalisté Vítkovic porazili v superfinále superligy Mladou Boleslav 4:3 a k titulu ostravských žen přidali svůj pohár. Oproti dámskému utkání, ve kterém se góly od začátku nešetřilo, se muži do toho svého pustili s rozvahou. Střílet přesně se začalo až ve třetí třetině, ve které převahu na hřišti potvrdili Vítkovičtí třema góly. Středočeši už jen v posledních sekundách snížili. 

Slavící florbalisté Vítkovic
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

"Je to euforie, ještě k tomu doma. Nemám slov, užívám si to a ty dva góly, to je bonus. Včera jsem si psal s kamarády, že to cítím v kostech, že bych alespoň jeden gól dát mohl, protože mi to docela lepilo. A ono to lepilo," usmíval se Bräuer.

Ostravané navázali na zlaté medaile z let 1996, 1997, 2000, 2009, 2013 a 2014. Jsou suverénně druhým nejúspěšnějším týmem za Tatranem Střešovice, který ovládl 16 z 26 ročníků nejvyšší soutěže. Mohou se těšit i na účast v Poháru mistrů v České republice, který se bude hrát 11. a 12. ledna. Jeho dějištěm má být Praha či Ostrava, kde by se vzhledem k triumfu obou týmů Vítkovic nakonec mělo hrát.

V sestavě Vítkovic nechyběl i přes zranění kapitán Tomáš Sladký. "Jde o přetržený vaz pod patou. Normálně se s tím hrát nedá, ale pět týdnů jsme dělali maximum, připravoval jsem se a staral se o nohu. Loni jsme tady brečeli. Teď budeme slavit hodně dlouho," prohlásil Sladký. Loni Vítkovice podlehly Mladé Boleslavi při ostravské premiéře superfinále 5:6 v prodloužení.

První velkou šanci utkání měl ve čtvrté minutě Jakub Bína, který běžel sám na Lukáše Součka, ale bekhendem minul. V čase 14:58 se radovaly Vítkovice. Střelu Lukáše Hájka brankář Lukáš Bauer vyrazil helmou, ale následně Hájek přistrčil balónek a Marek Bräuer zamířil do odkryté branky. V utkání ale kralovala defenziva a především gólmani, takže v druhé třetině branka nepadla.

Další góly přineslo až závěrečné dějství. Ve 43. minutě po standardní situaci našel Jan Jastřembský zpoza branky Jiřího Bestu a ten zblízka překonal Bauera. Vzápětí sice překvapil Součka zpoza branky Jan Natov a snížil, ale ve 48. minutě proměnil Hájek přihrávku Josefa Rýpara a vrátil Ostravanům dvoubrankový náskok.

V 56. minutě po další asistenci nejproduktivnějšího hráče play-off Curneyho vykřesal naději Mladé Boleslavi opět kanonýr Natov. Náskok Vítkovic pojistil 19 sekund před koncem při power-play do prázdné branky Bräuer. Mladá Boleslav sice ještě v čase 59:52 díky Martinu Tokošovi zkorigovala stav, ale na vyrovnání už neměla čas. Třetí asistenci si připsal Curney a vyrovnal s 156 body v play-off historický rekord Milana Fridricha.

"Určitě to potěší, ale vzhledem k tomu, že mi není 47 let jako Jardovi Jágrovi a doufám, že ještě pár sezon hrát budu, tak snad rekord překonám. Dneska to pro mě nic neznamená, hrálo se o pohár a my ho nemáme. To je jediné, pro co jsem tady byl," prohlásil Curney.

Hlavní zprávy