Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Forum Bez frází Barbory Černoškové

Hráči ukázali obrovský charakter. Pozitivní je, že můžeme být ještě lepší, hodnotil Berka

Favorita potrápili a dokonce sahali v závěru po výhře, nakonec se ale museli spokojit s nerozhodným výsledkem. Čeští florbalisté remizovali na mistrovství světa ve švýcarském Winterthuru s obhájci titulu Švédy 3:3 a skončili v základní skupině B druzí. Tým Jaroslava Berky si i díky tomu zajistil přímý postup do čtvrtfinále. Přímý přenos utkání Norsko – Finsko sledujte na ČT sport a ČT sport Plus od 17:50, duel Slovensko – Švýcarsko od 20:00.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Švédsko – Česko

"Jsem trošku v emocích, protože jsme měli v závěru velký tlak. Chtěli jsme si jít pro vítězství. Udělali jsme všechno možné. Vzali jsme si time-out, šli jsme do šesti. Viselo to tam na vlásku. Takže teď pět minut po zápase bych bral o chlup víc," řekl trenér Jaroslav Berka.

Jeho tým otočil stav z 0:2 na 3:2, ale nakonec v 56. minutě v přesilové hře zařídila dělbu bodů švédská hvězda Alexander Galante Carlström. "Od první třetiny jsme se zvedali, hráli jsme líp. Ve třetí třetině už jsme kontrolovali balonek. A pozitivní je, že můžeme být ještě lepší. Takže celkově asi spokojenost," prohlásil Berka.

Strhnout vítězství na českou stranu nepomohla ani závěrečná power-play, kterou ještě na posledních 32 sekund umocnila přesilovka. "Chtěli jsme je porazit. Cítili jsme, že jsme lepší, byli jsme na balonu. I bez přesilovky jsme chtěli jít do šesti. Máme to takhle nastavené. Chceme tady týmy porážet," uvedl kouč.

I bod se Švédy ale českému týmu podle něj dodá další sebevědomí. "Hráči ukázali obrovský charakter. Vrátili se do hry, potom při hře pět na pět byli lepší. Musíme na to navázat. Určitě víme, jakým směrem jít," podotkl.

Nespokojený byl se čtyřmi vyloučeními. V oslabení inkasoval jeho tým dvakrát, stejně jako při výhrách nad Lotyšskem (6:3) a Německem (8:6). "Pořád jsme vylučovaní, tohle musíme zlepšovat. Určitě jsme se posunuli v oslabení. Ve hře pět na pět jsme byli lepší. Musíme zůstat bez vyloučení a hrát naši hru. Už jsme ve fázi, kdy dokážeme Švédy přehrávat," podotkl Berka.

Poprvé na turnaji se prosadil dvaatřicetiletý útočník Martin Tokoš, který snížil na 1:2 a měl velký podíl i na brance na 2:2. "To jsou jeho zápasy. Proto tady je. Proti týmům typu Německo a Lotyšsko to nebyla jeho hra. Tady byl ve spoustě soubojů, nepříjemný v presingu. Měl odražené balony. Jeho lajna dala dva góly, takže jednoznačně spokojenost. Odvedli svoji práci," řekl Berka.

Základní skupinou prošli čeští hráči bez porážky a čtvrtfinále je čeká s největší pravděpodobností až v pátek. "Máme, co jsme chtěli, přímý postup do čtvrtfinále. To je hlavní," dodal Berka.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články