Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Herbadent otočil finále s Chodovem a podeváté za sebou vyhrál pohár

Ústí nad Labem - Florbalistky Herbadentu SJM Praha porazily ve finále Chodov 7:4 a ovládly soutěž už podeváté za sebou. Chodov dvakrát vedl, ale Herbadent ze stavu 2:3 otočil až na 7:3. Hattrickem se na vítězství podílela Eliška Krupnová.

Utkání Chodov - Herbadent
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Hned ve třetí minutě Herbadent přišel o kapitánku Dominiku Šteglovou, která špatně došlápla a se zraněnou nohou odstoupila. Hned vzápětí se držitelky posledních sedmi extraligových titulů radovaly z vedení, když se trefila Krupnová. V šesté minutě vyrovnala Steinbachová a ještě v první třetině otočila stav Paulovičová.

Druhé dějství branku nepřineslo, ve třetí části se naopak strhla přestřelka. Už po 43 vteřinách smazala ztrátu Hašová, jenže za 59 sekund vrátila Chodovu vedení Vojáčková. Obrat zahájila v 47. minutě Urbánková a za 81 vteřin jej dovršila Krupnová. Pak se Chodov ubránil při vyloučení Kuchařové, ale krátce poté zvýšila Jarolímová.

V 53. minutě završila hattrick Krupnová a 64 sekund před koncem se podruhé v utkání trefila Urbánková. Chodov už jen 32 sekund před koncem zkorigoval výsledek. Herbadent oplatil Chodovu nedělní porážku 3:6 z extraligy a triumfoval už podeváté. V sezoně 2005/06 získal klub pohár ještě jako Tatran Střešovice a pak vítězil i jako Děkanka Praha.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Chodov - Herbadent

"Rozhodlo to, že jsme ve třetí třetině začaly hrát konečně naši hru. Už na konci druhé třetiny jsme pořádně zapnuly a byly z toho šance i góly," uvedla Krupnová. "Chtěly jsme jim to oplatit a i výroky hráček nás motivovaly. Že nejsme už ten starý Herbadent, je možná trochu pravda, porazit nás jednou může každý, ale neřekla bych, že by nás každý mohl porážet," dodala Krupnová.

"Ta porážka mrzí, protože je to finále poháru. Ale na druhou stranu jsme si dokázaly, že umíme hrát vyrovnaně. Je to pro nás plus do dalších zápasů. Rozhodla poslední desetiminutovka zápasu, kdy jsme dostaly zbytečné góly, bylo tam plno nepřesností," uvedla útočnice Chodova Lucie Paulovičová.

JM Chodov - Herbadent SJM Praha 4:7 (2:1, 0:0, 2:6)

Branky: 42. a 60. Vojáčková, 6. Steinbachová, 17. Paulovičová - 3., 48. a 53. Krupnová, 47. a 59. Urbánková, 41. Hašová, 52. Jarolímová. Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 542.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy