Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Florbalovým favoritům se dařilo, tabulku vede Boleslav

Praha - Všechny tři nejlépe postavené celky florbalové superligy v osmém kole uspěly. Mladá Boleslav porazila Liberec 11:1, Chodov vyhrál v Pardubicích 7:5 a Vítkovice zdolaly Bohemians 13:9. V čele tabulky zůstává Boleslav o dva body před Chodovem.

Radost chodovských florbalistů
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Na vítězství Mladé Boleslavi se podílel čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci Jiří Curney, hattrick zaznamenal také Jakub Gruber. "Rozdíl ve skóre odpovídá utkání, ale ve druhé třetině jsme dali Liberci na hřišti zbytečně moc prostoru, který naštěstí nedokázal potrestat," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Chodov ještě na začátku 52. minuty prohrával v Pardubicích 4:5, ale pak výsledek otočil. "Už jsme tady odehráli i horší zápasy, ale ani dnes to z naší strany nebylo nijak skvělé. Domácí hráli velmi dobře a o to více si získaných bodů ceníme," uvedl kouč Chodova David Podhráský.

Při vítězství Vítkovic se zaskvěli pěti body Marek Matějčík a Josef Rýpar. Matějčík si připsal tři góly a dvě asistence, Rýpar měl opačnou bilanci. "Bylo to velmi atraktivní utkání, které se ale trenérům určitě nemohlo líbit. Na výhru málem nestačilo 13 gólů kvůli smrtelné efektivitě v kombinaci s laxnější obranou," prohlásil trenér Vítkovic Pavel Brus.

Čtvrtý Tatran Střešovice po historicky nejhorším debaklu 5:17 na hřišti Chodova neuspěl ani v Otrokovicích, kde sice vedl 4:3, ale prohrál 4:6. "Skóre se přelévalo na obě strany, ale bohužel na konci jsme vlastní nedisciplinovaností a individuálními chybami dovolili soupeři ho otočit v jeho prospěch," řekl kouč Střešovic Luděk Beneš.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy