Studio Time Out

Florbalový zázrak. Češi poprvé v historii porazili Švédsko

Česká Lípa - Čeští florbalisté slaví premiérové vítězství nad Švédskem. Historický výsledek se zrodil v úvodním hracím dnu turnaje Euro Floorball Tour v České Lípě, kde domácí reprezentace porazila úřadující mistry světa 6:5. Dvěma góly se na tom podílel Jiří Curney.

Sestřih a ohlasy z utkání florbalistů Česko - Švédsko

Češi v zápase dvakrát prohrávali, poprvé už ve třetí minutě a po vyrovnání Sladkého pak po slepených gólech na začátku druhé třetiny dokonce 1:3. Ale Ondruškovi s Curneym se vzápětí také během necelé půlminuty podařil dvojitý zásah a po téměř půlhodinovém přerušení, které zavinila voda kapající ze stropu, Curney poslal domácí poprvé do vedení.

V polovině poslední části ještě víc přiblížil Čechy k překvapení Veltšmíd a na snížení Seveřanů bleskově odpověděl Jendrišák. Na obrat se už Švédové nezmohli, o poslední korekci skóre se ale postaral nejlepší hráč světa Rasmus Enström.