Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Florbalovou extraligu čeká jubilejní sezona, padne v superfinále divácký rekord?

Praha - Dnešní předehrávkou mezi SSK Future a Mladou Boleslaví začne jubilejní 20. ročník extraligy florbalistů. Po úspěšné premiéře z minulé sezony vyvrcholí znovu jediným soubojem o titul v superfinále v pražské O2 Areně 20. dubna 2013. V něm se bude snažit posunout rekordní návštěvu 7 877 diváků. Už na šestnáctý titul bude útočit Tatran Střešovice. Zápas Future - Mladá Boleslav sledujet živě od 16:45 na ČT4 a našem webu.

Oslavy Tatranu Střešovice
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Vrchol sezony v podobě finále nejvyšší soutěže mužů i žen bude i v dalších letech na stejném místě. "Od začátku bylo jasné, že první ročníky budou v O2 Areně. V ostravské ČEZ Aréně bude příští rok závěrečná část mistrovství světa žen, takže je to i dobrá protiváha. Ve Švédsku se superfinále přestěhovalo ze Stockholmu po osmi letech," řekl prezident České florbalové unie Filip Šuman.

Předseda ČFbU Filip Šuman:

Projekt superfinále budil u velké části zástupců nejvyšší soutěže původně negativní reakce kvůli sportovnímu hledisku, protože špičkové kluby přišly o větší počet kvalitních finálových zápasů. "Na rovinu jsem předpokládal, že s negativnějšími reakcemi budeme bojovat déle. Ten sportovní aspekt zůstává, ale úspěch prvního finále přinesl to, že všichni pochopili důvod, proč se k tomu florbal rozhodl," navázal Šuman. Cílem je zvýšit prestiž florbalu. 

Premiérové superfinále ozdobil hattrickem kapitán Střešovic Milan Fridrich, který dovedl Tatran k 15. titulu. "Jsou na to skvělé vzpomínky. Byl to den, který si všichni lidé zapálení do florbalu užili. Nemůžeme mít jinačí cíl než si superfinále opět zahrát," prohlásil Fridrich.

Obejít se musí jeho klub především bez obránce Milana Garčara, který zamířil do švédského Helsingborgu. "Kádr se zúžil asi o čtyři lidi, takže musíme předcházet zraněním. Podzim máme s Pohárem mistrů a s reprezentací hodně nabitý," doplnil Fridrich. Poražený finalista Vítkovice musí zacelit mezeru v defenzivě po odchodu kapitána Jana Jelínka.

Kádr se obměnil i u bronzového Chodova, ale setrval hlavní tahoun Matěj Jendrišák, který se 73 body vytvořil v minulé sezoně nový rekord v produktivitě. "Také se nám zúžil kádr. Naším cílem je do zimy se věnovat fyzické přípravě a tréninku, protože hlavní vrchol pro nás přijde až v play-off," přál si Jendrišák účast v superfinále.

Je nám líto, video expirovalo.
Studio před začátkem florbalové extraligy

Nováčkem extraligy je pražská Sparta, která nahradila v soutěži Pardubice. Soutěž bude nově i více v České televizi. Nabídne patnáct přímých přenosů ze základní části a dalších deset z play-off. "Pracujeme s extraligovými kluby také na tom, aby se zvyšovala návštěvnost," dodal Šuman.

O víkendu začne také nejvyšší soutěž žen, která se bude hrát novým systémem. "Bude se hrát jako v mužské extralize jedno kolo za týden místo dosavadních dvou víkendových utkání po čtrnácti dnech. Před finále bychom rádi představili také novou trofej," řekl ředitel ligových soutěží ČFbU Zdeněk Mlčoušek.

O sedmý triumf v řadě se bude snažit Herbadent SJM Praha 11. Nováčky jsou České Budějovice a Šumperk, sestoupil Trutnov a nejvyšší soutěž opustily i hráčky FBC Ostrava.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy