Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní osmy 2021

Florbalové superfinále bude v Praze na Podvinném mlýně i s diváky

Konečně. Poprvé od začátku října se mohou florbalisté těšit na podporu diváků a hned na největší akci domácí sezony. V sobotním superfinále se střetnou o titul v superlize mužů týmy Mladé Boleslavi a Vítkovic a v extralize žen Vítkovice s Chodovem. Kvůli protikoronavirovým omezením se po dvou letech v Ostravě a loňském předčasném konci sezony nevrátila do pražské O2 areny, ale bude se hrát v nedaleké UNYP Areně na Podvinném mlýně. Utkání žen můžete sledovat v sobotu na webu ctsport.cz od 12:30 a utkání mužů od 17:40 na ČT sport i na webu ctsport.cz.

Utkání Střešovice - Vítkovice
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

"Přestože se situace mění doslova každým dnem, tak jsme rádi, že fanoušci budou v hale. Je to vlastně poprvé od podzimu, kdy se odehrají florbalová utkání před diváky, a zrovna ta nejdůležitější. Na superfinále jich tak bude několik stovek," řekl v on-line tiskové konferenci Roman Urbář, ředitel úseku marketingu a komunikace Českého florbalu.

UNYP Arena má kapacitu přes 1000 diváků a bude se moci zaplnit zhruba z poloviny. "Snažili jsme se řešit se superfinalisty co nejlepší nastavení pro to, aby byla utkání v dobré atmosféře, odpovídající mistrovským bojům. I proto jsme nedali vstupenky do veřejného prodeje a po splnění nějakých závazků většinu kapacity dali k dispozici superfinalistům, aby si vzali své fanoušky," uvedl Urbář.

Ten je rád, že další fanoušci budou mít šanci sledovat superfinále v České televizi. "Jsem rád, že se podařilo dostat obě utkání do přímého přenosu. Ženské superfinále bude vysílat na svých digitálních kanálech a HbbTV a zhruba v polovině utkání vstoupí i živě na ČT sport, kde bude mužské superfinále v přímém přenosu celé," dodal Urbář.

Diváci byli naposledy na florbalových duelech 4. října. Superliga byla kvůli opatřením proti covidu-19 přerušena od 12. října a opět se začala na výjimku od ministerstva zdravotnictví hrát 16. listopadu, extraliga žen se znovu rozběhla až 23. ledna.

"Je to super. Ani jsem s tím nepočítal, ale popravdě jsem na to ani nemyslel. Pro ně je důležité se soustředit na zápas. Jsem rád, že tam bude někdo z rodiny, na druhou stranu to ani pořádně vnímat nebudu. Řekl jsem si, že celou sezonu nebudu koukat na tribunu a tak to asi zůstane," řekl kapitán Mladé Boleslavi Jan Natov.

"Není to velká hala, je menší a jsem rád, že tam diváci budou," řekl čtyřiatřicetiletý kapitán Vítkovic a bývalý reprezentant Tomáš Sladký, který po zápase ukončí kariéru. Přiznal, že by za současných okolností raději hrál klasickou sérii play-off než superfinále na jeden zápas, které se koná od roku 2012.

"Myslím si, že marketingově už jsme pro florbal udělali maximum a momentálně se dostáváme do doby, kdy se můžeme začít zase soustředit na sportovní stránku a samotnou kvalitu hry. Není tajemstvím, že superfinále ubírá na kvalitě a top hráči mají méně kvalitních zápasů během sezony," řekl Sladký. "Klidně bych si sérii zahrál. Ale teď je na řadě jeden zápas, takže to budeme muset zvládnout v něm," doplnil Natov.

Na atmosféru v hale se těší i účastnice ženského finále. "Jsme rádi, že tam někdo bude. To nás bude hnát dopředu," těší se obránkyně Vítkovic Alžbeta Ďuríková. "Moc se těším a jsem ráda, že tam bude moci být rodina a kamarádi," doplnila kapitánka Chodova Daniela Frantíková.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy