Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Florbalové Střešovice si pro čtvrtfinále zvolily Českou Lípu. Hrát se bude i pražské derby

Vítěz základní části florbalové super ligy ze Střešovic si pro čtvrtfinálové boje play-off vybral Českou Lípu, která mezi nejlepších osm týmů prošla přes FBC Ostrava. Druhá Mladá Boleslav zvolila Liberec, třetí Vítkovice se střetnou s pražskými Bohemians a další dva pražské celky, Sparta a Chodov, si o postup zahrají proti sobě. 

Utkání Tatran Střešovice – Královské Vinohrady
zdroj: facebook.com/SKV Florbal

Česká Lípa dosáhla postupem do čtvrtfinále historického úspěchu. Dosud jím bylo v předešlých šesti sezonách třikrát 10. místo. Posun mezi nejlepších osm oslavila díky výhře v rozhodujícím třetím utkání osmifinále na hřišti FBC Ostrava 5:3. Vítězný gól dal v čase 57:53 Daniel Štěrba a výsledek ještě pečetil 11 sekund před koncem Václav Vavruška.

Tatran začne proti České Lípě útok na svůj 18. titul. "Věříme, že hlavně zachytíme začátek série, jelikož Lípa je teď rozjetá z osmifinále a nedávno nás dokonce v základní části těsně porazila. Chceme se především soustředit na své výkony a předvádět co nejlepší hru," řekl webu Českého florbalu trenér Střešovic Milan Fridrich.

Liberec dovršil postup v rozhodujícím osmifinále doma proti Sokolu Královské Vinohrady díky výhře 7:3. Šesti body za čtyři branky a dvě asistence zazářil Jakub Kopecký. Gólem a třemi asistencemi se podílel na postupu Filip Smutný.

"Myslím, že to bude zajímavá série – derby, takže fanoušci obou týmů to nebudou mít daleko ani na venkovní zápasy," uvedl finský kouč Mladé Boleslavi Joonas Naava.

Vítkovice zvolily šestý tým tabulky. "O soupeři jsme moc nekalkulovali. Vnímáme, že oba dva týmy jsou na velmi podobné úrovni, ale v kabině jsme se nakonec většinově shodli právě na klokanech," uvedl kouč Tomáš Martiník.

Chodov se v play-off potká se Spartou poprvé od sezony 2015/16, kdy vyhrál ve čtvrtfinále 4:2 na zápasy. "Nějakou spokojenost či nespokojenost neřešíme. Věděli jsme, v jaké jsme pozici, a volbu ostatních týmů bereme jako fakt. Na sérii se Spartou se těšíme. Očekávám divácky atraktivní souboje, ve kterých se bude bojovat o každý metr hřiště. Věřím, že budeme dobře připraveni a čtvrtfinále pro nás nebude konečnou stanicí," podotkl trenér Chodova David Podhráský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články