ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Florbalové derby ovládla Sparta sedmnáct vteřin před koncem prodloužení

Konec dobrý, všechno dobré. To si mohou říct florbalisté Sparty po výhře v derby s Bohemians, které obstaralo úvod 18. kola superligy. Domácí tým Bohemians sice dvakrát vedl o dva góly, ale v závěrečné třetině hosté vyrovnali a v prodloužení dokázali sedmnáct vteřin před koncem využít početní výhody a zvítězili 5:4. Takže Sparta na čtvrtém místě zvýšila náskok před Bohemians na 8 bodů a třetím Vítkovicím a druhému Chodovu se přiblížila na dva body.

Derby rozhodl kapitán vítězného týmu Milan Garčar v čase 64:43 v přesilové hře při pětiminutovém vyloučení Filipa Formana.

Sparta přitom po dvou třetinách prohrávala 2:4. "První dvě třetiny se nám nedařilo dostat do hry. Zvýšená aktivita ve třetí třetině nám pomohla zápas vyrovnat a poté i zvrátit," řekl asistent trenéra Sparty Radek Skalička.

Na lavičce Bohemians už nechyběl trenér Michal Jedlička, který dorazil na utkání přímo z Neuchatelu, kde vedl slovenské florbalistky na mistrovství světa.

Sestřih a ohlasy utkání Bohemians – Sparta

Tipsport superliga florbalistů - 18. kolo:

FBŠ Bohemians - Sparta Praha 4:5 v prodl. (1:1, 3:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 14. a 30. Šárka, 22. M. Krebner, 37. Zezulka - 16. Kozák, 32. Pažák, 45. Kolstrunk, 56. Zouzal, 65. Garčar.