Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Florbalová reprezentace má nového trenéra – povede ji Trnavský

Praha – Tomáš Trnavský byl zvolen novým trenérem české florbalové reprezentace. Bývalý reprezentant, který ukončil kariéru po mistrovství světa v Česku, podepsal kontrakt do skončení šampionátu ve Finsku v roce 2010. Trnavský zatím působí jako trenér v celku švýcarské nejvyšší soutěže UHC Grünenmatt, kde do podzimu i hrál. V čele české reprezentace nahradí jejího dlouholetého trenéra Zdeňka Skružného.

Florbalové utkání
zdroj: ČTK autor: ČTK

Výkonný výbor České florbalové unie vybral v lednu pět kandidátů na nového reprezentačního trenéra a nevylučoval ani možnost příchodu zahraničního kouče. Nabídku na trénování národního týmu ale následně odmít trenér Střešovic Petr Ďarmek, jeho asistent Luděk Beneš, vítkovický trenér Radomír Mrázek i Lukáš Procházka z Chodova. Reprezentanty nemůže trénovat ani Radim Cepek, který má platný kontrakt ve švýcarském Rychenbergu.

"V Tomášův prospěch hovořil velký zájem o vedení reprezentačního celku, dále velká znalost mezinárodního florbalu a současně také možnost se kromě oddílového angažmá na trénování národního týmu plně soustředit," uvedl předseda reprezentační komise florbalové unie Tomáš Vaculík.

Trnavský startoval na pět světových šampionátech. Hráčskou premiéru i derniéru na mistrovství světa si odbyl před domácím publikem. Zúčastnil se turnaje v roce 1998 v Brně a v Praze i v prosinci v Ostravě a v Praze. V reprezentaci si připsal 64 zápasů, v nichž vstřelil 21 gólů a nasbíral 16 asistencí.

Bývalý hráč UHC Ostrava a FBC Ostrava strávil velkou část kariéry ve Švýcarsku, kde hrál vedle Grünenmattu také za Wiler II a Zaziwil. V minulosti už působil i jako trenér národního týmu - v roce 2006 byl hlavním koučem české akademické reprezentace, která skončila na MS ve Švýcarsku čtvrtá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy