Florbalisty zastavili v semifinále Švédové, zvítězili 5:2

Vratislav - Florbalová reprezentace si na Světových hrách finále nezahraje. Švédsko zvítězilo v semifinále nad Českem 5:2 a o zlato si vicemistři světa zahrají proti Švýcarsku. Český tým se o bronz střetne s Finskem. Přímé přenosy obou utkání odvysílá v neděli ČT sport a web ctsport.cz.

Florbalisté prohráli se Švédskem a čeká je boj o bronz

Výběr finského kouče Petriho Kettunena sice vedl od úvodu druhé třetiny po brance Ondřeje Němečka, ale Švédové díky gólu Johannese Larssona a dvěma trefám Jonase Svahna ještě ve druhé části otočili na 3:1.

Marek Beneš na začátku třetí části snížil a ve 43. minutě trefil Radek Valeš tyč, vzápětí však v přesilovce pojistil vedení Seveřanů Alexander Galante Carlström. Skóre dovršil v power play Tobias Gustafsson.

ČR - Švédsko 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 16. Němeček (Beneš), 31. M. Beneš (Jendrišák) - 19. Larsson (J. Samuelsson), 26. Svahn (Johansson), 29. Svahn (Galante Carlström), 44. Galante Carlström (Johansson), 45. Gustafsson (Svahn). Rozhodčí: Vilkki, Alakare (oba Fin.). Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 713.

Finsko - Švýcarsko 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)