Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Florbalisty čeká superfinále. Završí Boleslav suverénní sezonu sesazením Vítkovic?

Florbalisté Mladé Boleslavy mají ze sezony lepší statisticky než soupeř, jehož chtějí sesadit z trůnu. Vítkovice letos nebyly tak suverénní jako jejich středočeský vyzyvatel, ale o titulu rozhodne jediný–superfinálový zápas. Mírným favoritem jsou boleslavští. V ženském finále na jedno utkání budou hrát Chodov a Vítkovice. Akce se koná v hale na Podvinném mlýně a může se přijít podívat 500 diváků. Zapas žen sledujte od 12:25 , muže pak od 17:40. Obě utkání nabídne web ctsport.cz.

Marek Bräuer a Jiří Curney
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Ambiciózní Mladá Boleslav dosud triumfovala jen v roce 2018 a v soutěži nyní drží sérii 33 zápasů bez porážky. Prohrála jen v úvodním utkání v sezoně 26. září právě s Vítkovicemi doma 5:8. Při vítězné šňůře v odvetě na hřišti Vítkovic 31. ledna zvítězila 6:4. Ve čtvrtfinále vyřadili Středočeši Black Angels 4:0 na zápasy a v semifinále také ve čtyřech duelech další pražský celek Chodov.

Před superfinále následovala pauza od 9. května. "Příprava na jeden zápas byla hlavně hrozně dlouhá a to plánování nebylo poměrně složité. Udržet hráče pět týdnů v napětí bylo asi nejtěžší, co jsem kdy zažil jako hráč i jako trenér. Kolem nás mají všichni buď po sezoně, nebo se chystají na další a pomalu nikdo neví, že nějaké superfinále bude," uvedl trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný. Vítězná série podle něj nehraje teď už žádnou roli.

"Šňůra je dlouhá, ale teď už nám za ni nikdo nic nedá a nikdo na to nechce myslet. Vzhledem k situaci, jaká v této sezoně byla, tak jak my, tak i Vítkovice jsme prožili hrozně podobnou sezonu. Vzájemné prohrané zápasy byly po nějakých výpadcích. O to bude zajímavější, jak na tom týmy teď reálně jsou v tomto souboji," dodal Novotný, jenž v roce 2018 slavil titul ještě jako jedna z opor mladoboleslavské ofenzivy.

Na sedmý start v devátém superfinále se těší kapitán Středočechů Jan Natov. "Každé finále je výjimečné, je to odměna za sezonu. Ať už v Tatranu nebo v Boleslavi jsme udělali všechno, abychom tam byli. Škoda, že zápasů s Vítkovicemi není v sezoně víc. Je to už dlouho, co jsme s nimi hráli. Těším se na to a bude to velký zápas," řekl střelec Natov.

Také sedmé superfinále čeká z týmu Vítkovic brankáře Lukáše Součka, obránce Jakuba Hubálka a útočníka Lukáše Hájka. Na poslední zápas kariéry se chystá kapitán Tomáš Sladký. Rekordman české reprezentace se 132 starty a majitel dvou bronzových medailí z mistrovství světa bude asistentem finského trenéra Iiva Pantzara ve švýcarském Churu. Teď se ale soustředí na duel o titul.

"Už se na to těším, čekáme na to dlouho. Já si to chci maximálně užít. Stačí škrtnout sirkou a já tam vběhnu. Jsem jeden z těch, kteří můžou na hřišti zkolabovat a udělám maximum pro to, abychom obhájili zlato a vezli jsme titul do Ostravy," řekl Sladký.

Vítkovice skončily v základní části druhé o šest bodů za Mladou Boleslaví, v play off také obě série vyhrály 4:0 - ve čtvrtfinále s FBC Ostrava a v semifinále s pražskou Spartou. Teď mohou navázat na tituly z let 1996, 1997, 2000, 2009, 2013, 2014 a z předloňska.

Kouč Pavel Brus věří, že jeho tým má větší sílu než při triumfu v roce 2019, kdy v Ostravar Areně porazil Mladou Boleslav 4:3. "Máme mnohem lepší nohy, máme dravější kluky. Ti, co vyhráli před dvěma roky, mají další zkušenosti. Máme širší kádr, takže je větší konkurence a celkově vnímám, že kvalita naší hry i individuální se zvedla," uvedl Brus.

Duel se hraje v UNYP Aréně na Podvinném mlýně od 18:00, přímým přenosem jej vysílá ČT sport. Vítěz si zajistí účast na Poháru mistrů, který se hraje 15. a 16. ledna ve švýcarském Winterthuru. Dalšími účastníky jsou švédský Falun, švýcarský Köniz a finský SC Classic.

Florbalistky Vítkovic hrají o třetí titul za sebou

V ženském finále jsou favoritkami Vítkovice, jimž se postaví pražský Chodov, přestože ho před sezonou opustily opory. Vítkovice během cesty do finále nepovolily soupeřkám ani jednu výhru. Chodov zaváhal jedinkrát proti Střešovicím.

Florbalistky Vítkovic s trofejí po vítězství na Czech Open
zdroj: ČTK autor: Řéhová Michaela

"Připravovali jsme se poctivě a snažíme se naši přípravu gradovat, ať to ten největší šmrnc má v sobotu. Čeká nás Chodov. Víme, jakým způsobem na nás bude hrát. Jsem rád, jak jsme byli přesvědčiví v sérii s FBC Ostrava a věřím, že to dokážeme zopakovat v tom nejdůležitějším zápase a budeme slavit," řekl trenér Vítkovic Tomáš Martiník.

Kádr Chodova se po minulé sezoně skládal v podstatě znovu a opustily jej opory jako Nela Jiráková, Gabriela Tožičková, Martina Řepková, Magdaléna Plášková, Gabriela Žůrková či Anet Jarolímová. "My jsme si pro tuto sezonu výsledkové plány nedávali a byli jsme rádi, že jsme byli schopní před rokem poskládat kádr tak, že jsme mohli extraligu přihlásit," uvedl trenér Chodova Lukáš Procházka.

"V superfinále rozhodne to, jestli dokážeme tu obrovskou vítkovickou sílu přibrzdit nebo nějak eliminovat, což je náš první úkol. Ten druhý je nastavení hlavy. My musíme chtít ten zápas hrát a hrát jej s míčkem. V tom jednom zápase se ale může stát tolik věcí, že asi na všechny ani nemůžeme být připravení. Může rozhodovat spousta faktorů a každý vítěz samozřejmě potřebuje taky trochu štěstí," dodal Procházka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články