Následuje
IJF World Tour 2020 Izrael

Florbalisty čeká generálka před MS, hledají ideální sestavu

Praha - Turnajová generálka na prosincové mistrovství světa v Göteborgu čeká české florbalisty na Euro Floorball Tour ve finské Hämmeenlinně. Trenéři Radim Cepek a Zdeněk Skružný budou od pátku do neděle v soubojích s Finskem, Švédskem a Švýcarskem testovat složení formací před konečnou nominací na vrchol sezony.

David Rytych
zdroj: ČTK

"Je to pro nás hodně důležitý turnaj, jsou to poslední tři zápasy před mistrovstvím světa. Není to tak, že bychom neměli o finální dvacítce pro nominaci úplně jasno. Ale nemáme jasně dané, jaké bude složení útoků. Budeme řešit také pětku Milana Tomašíka, který se vrátil po zranění," řekl Cepek.

Z původního kádru vypadl útočník Tadeáš Chroust z Mladé Boleslavi, který si zlomil nohu a o naději na účast na šampionátu přišel. Do Hämeenlinny nemůže ani útočník Jan Řehoř ze Střešovic. Jejich místa zaujali Radek Valeš z Liberce a Tomáš Chroust z Mladé Boleslavi.

Do turnaje vstoupí Češi v pátek v 18:00 duelem proti domácímu Finsku, o den později se utkají od 15:00 se Švédskem a v neděli je čeká hodinu před polednem Švýcarsko. Poprvé budou obhajovat vítězství z minulého podniku EFT, protože v dubnu ovládli domácí turnaj v České Lípě.

"Výsledek je důležitý v každém zápase. Jde o psychiku. V momentě, když budeme se Švédskem prohrávat třikrát za sebou výsledky 2:13, tak bude špatná. Primárně nám jde ale o to, abychom našli ideální spojení pětek, nacvičili nějaké útočné varianty, přesilovky a oslabení. Jdeme tam ještě trénovat," doplnil k cílům před vystoupením v Hämmeenlinně.

Širší nominaci 30 hráčů pro mistrovství světa musí vedení národního týmu poslat Mezinárodní florbalové federaci do 6. listopadu a konečný výběr 18 hráčů v poli a dvou brankářů uzavřít za další dva týdny. Od 25. do 30. listopadu je naplánováno závěrečné soustředění v Praze, šampionát v Göteborgu se hraje od 6. do 14. prosince.

"Rozhodli jsme se pro závěrečné soustředění v Praze, než aby tým odjel někam mimo. Chystáme i otevřené tréninky pro veřejnost a dvě tréninková utkání. V sobotu se utkáme s výběrem Prahy, který složí extraligoví trenéři. Jsme jim vděční, že po celou dobu přípravy nám vycházejí vstříc a podporují zvláštní akce reprezentace," doplnil Skružný, Cepkův asistent a šéftrenér reprezentací.

Nominace českých florbalistů:

Brankáři: Jan Barák (JM Chodov), David Rytych (Mladá Boleslav).

Obránci: Martin Pražan, Tomáš Sýkora (oba JM Chodov), Marek Deutsch (Tatran Střešovice), Jan Jelínek (Mladá Boleslav), Lukáš Veltšmíd (1. SC Vítkovice), Michal Podhráský (TPS Turku/Fin.), Patrik Suchánek (IBK Dalen/Švéd.).

Útočníci: Ondřej Mikeš, Tom Ondrušek (oba JM Chodov), Jiří Curney, Tomáš Chroust (oba Mladá Boleslav), Martin Tokoš, Milan Tomašík (oba IBK Dalen/Švéd.), Radek Valeš (FBC Liberec), Martin Zozulák (Sokol Pardubice), Patrik Dóža (Pixbo Wallenstam/Švéd.), Matěj Jendrišák (Linköping/Švéd.), Tomáš Sladký (Chur/Švýc.).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy