Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Florbalistky znají soupeřky pro mistrovství světa. Dojde na prestižní derby či bitvu s největším favoritem

Na prosincovém mistrovství světa ve švýcarském Neuchatelu si české florbalistky zahrají v základní skupině B s obhájkyněmi titulu Švédkami, Lotyšskem a Slovenskem. Rozhodl o tom dnešní los v Ittigelu. Jedenáctý světový šampionát se uskuteční od 7. do 15. prosince.

Radost českých florbalistek v utkání s Polskem
zdroj: Martin Flousek/www.ceskyflorbal.cz

"Je to těžká skupina, ale to je světový šampionát a musíte s tím počítat. Nicméně i Polsko s Německem by byli nároční soupeři. A jestli hrajete se Švédskem, Finskem nebo Švýcarskem, také není velký rozdíl. Vlastně se nakonec nedalo čekat nic moc lehčího," řekl švýcarský trenér českých florbalistek Sascha Rhyner.

S Lotyškami se národní tým utkal v základní skupině i na minulém MS v roce 2017 v Bratislavě, kde vyhrál 8:3. Na Švédky pak narazil v semifinále a prohrál 1:7.

Celkově se Švédkami sehrály Češky 32 utkání, z nichž 31 prohrály a v jednom dosáhly na remízu. S Lotyškami mají z 11 soubojů na kontě 10 vítězství a jednu porážku. Se Slovenkami z 8 duelů 7 vyhrály a jeden skončil remízou.

"Podíváme-li se na Slovensko, tak to na svém domácím mistrovství prokázalo slušný progres, ale řada hráček hraje v české lize, takže o jejich kvalitách víme hodně. No a s Lotyšskem jsme hráli i před dvěma lety v Bratislavě a prohrávali jsme na začátku 0:3, co více k tomu říct. I oba tyto zápasy budou těžké, ale stále do nich půjdeme jako favorité. Musíme se na to dobře připravit," doplnil Rhyner.

První dva celky ze skupin A, kterou tvoří Švýcarsko, Finsko, Polsko a Německo, a B postoupí přímo do čtvrtfinále. Třetí a čtvrtý bude hrát v předkole play-off s nejlepšími týmy z výkonnostně horších skupin C a D.

Složení základních skupin MS florbalistek v Neuchatelu (7.-15. prosince):

Skupina A: Finsko, Švýcarsko, Polsko, Německo.
Skupina B: Švédsko, Česko, Lotyšsko, Slovensko.
Skupina C: Norsko, Dánsko, Japonsko, Estonsko.
Skupina D: USA, Austrálie, Singapur, Thajsko.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy