Florbalistky Vítkovic vyhrály derby i potřetí a superfinále mají blízko

Jednu výhru od postupu do superfinále extraligy jsou florbalistky Vítkovic. Ty vyhrály ve třetím semifinále play-off extraligy na hřišti městského rivala FBC Ostrava 3:2, vedou 3:0 na zápasy. Zajistit si účast v jediném utkání o titul, které se bude hrát druhý červnový víkend v Praze, mohou obhájkyně triumfu z let 2018 a 2019 a vítězky základní části už v neděli. V druhé sérii uspěl poprvé Tatran Střešovice proti Chodovu a po vítězství 5:3 snížil na 1:2 na utkání.

Florbalistka Vítkovic Barbora Husková
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Vítkovice si připsaly výhru i v 29. utkání sezoně. V první třetině získaly dvoubrankový náskok díky Barboře Huskové a Dominice Buczekové. Před polovinou utkání sice snížila Denisa Kotzurová, ale ještě ve druhém dějství vrátila favoritkám dvoubrankový náskok Michaela Kubečková.

Domácí už stihly jen 16 sekund před koncem při power-play umocněné přesilovou hrou díky Kristíně Hudákové zkorigovat výsledek. V dresu Tatranu zazářila v pražském derby hattrickem Lenka Faltusová, která se podílela na obratu skóre z 0:1 na 5:1. Chodov sice do 52. minuty snížil na rozdíl dvou gólů, ale Střešovice už zbytek utkání ubránily.

Extraliga florbalistek - semifinále play-off; 3. zápasy:

FBC Ostrava - 1. SC Vítkovice 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 29. Kotzurová, 60. K. Hudáková - 14. Husková, 20. Buczeková, 37. Kubečková. Stav série: 0:3.

Tatran Střešovice - Chodov 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Branky: 14., 30. a 47. Faltusová, 29. Prontekerová, 35. Beránková - 6. Vachovcová, 52. Lechnerová, 52. Keprtová. Stav série: 1:2.