Czech Aerobic Open

Florbalistky Vítkovic v úvodním semifinále smetly Jižní Město, Chodov přehrál soupeře z Ostravy

Florbalistky mistrovských Vítkovic i poraženého účastnika loňského superfinále Chodova zvládly v domácím prostředí úspěšně vstup do semifinálových sérií. Šampionky vyhrály nad Jižním Městem vysoko 11:4 a Chodov zvítězil na FBC Ostrava 8:5. Sérii na čtyři vítězství pokračují na stejných místech v neděli.

Florbalistky Vítkovic se radují z gólu
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Hattrickem a dvěma asistencemi se podílela na vítězství Vítkovic polská útočnice Justyna Krzywaková a rovněž pět bodů za gól a čtyři přihrávky si připsala Eliška Planková.

"Byl to dobrý start do série. Místy jsme měli velmi slušné pasáže, výbornou produktivitu a chuť na vítězství. Nicméně těch soupeřových tyček bylo moc. Doufám, že to jejich zvonění bude pro holky velkým mementem, že tak jednoduché to nebylo a rozhodně nebude," řekl trenér Vítkovic Tomáš Martiník.

Hráčkám FBC Ostrava nepomohly ani čtyři body za hattrick a jednu asistenci Denisy Kotzurové, která svými góly mezi 16. a 23. minutou otočila stav z 0:2 na 3:2. Bylo to ale jediné vedení hostů v utkání.

"Náš výkon nebyl hodný play-off, téměř ve všech činnostech jsme byli horší. Nicméně umíme hrát výborně, i když se pro nás zápasy nevyvíjí dobře. A tenhle zápas je teprve ve čtvrtině," uvedl kouč FBC Ostrava Jakub Robenek.

Semifinále play-off extraligy florbalistek - 1. zápasy:

1. SC Vítkovice - FK Jižní Město 11:4 (4:0, 4:2, 3:2) Branky: 8., 30. a 54. J. Krzywaková, 9. a 35. Boľová, 36. a 59. Theimerová, 10. Planková, 11. Husková, 31. Seevaldová, 41. Paloncyová - 30. a 56. Chudá, 23. Kubišová, 49. Řezáčová.

Chodov - FBC Ostrava 8:5 (2:2, 2:1, 4:2) Branky: 25. a 49. Suchá, 11. Karolína Kellovská, 14. J. Vávrová, 35. Tožičková, 43. Preisslerová, 49. Hanzlíková, 60. Řepková - 16., 17. a 23. Kotzurová, 42. P. Hudáková, 52. Kapcová.