Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Pardubice - FC Slavoj Vyšehrad

Florbalistky v kvalifikaci MS neztratily ani bod, na závěr porazily i Norsko

Nitra – Postup měly již jistý, ale ani tak závěrečné utkání kvalifikační skupiny mistrovství světa české florbalistky nevypustily. V duelu s Norskem potvrdily roli favoritek a nad Norskem zvítězily 5:3. Svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského ovládly třetí evropskou skupinu bez ztráty bodu a spolu s nimi z ní postoupily Norky, domácí Slovenky i Rusky.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání florbalistek Česko - Norsko

Jistotu účasti měly dopředu jen pořádající Finky. Šestnáctku účastníků doplnily také z asijsko-oceánské skupiny Japonsko, Singapur a Austrálie, ze severoamerického klání proti Kanadě se kvalifikovaly Spojené státy americké, z první evropské skupiny postoupily Švédsko, Polsko, Německo a Nizozemsko a z druhé evropské skupiny Švýcarsko, Lotyšsko a Dánsko.

Češky musely proti Norsku dohánět ztrátu 0:2. Obrat zahájila ještě na konci první třetiny při trestu Knudsenové Bočanová. V polovině utkání vyrovnala Vojáčková a ještě ve druhé třetině získaly favoritkám dvoubrankový náskok Křížová s Enenkelovou. V polovině závěrečného dějství ještě zvýšila druhou trefou v utkání Bočanová.

Kvalifikace MS florbalistek - 3. evropská skupina v Nitře:

ČR - Norsko 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. A. Bočanová, 31. Vojáčková (Koníčková), 33. Křížová (Leierová), 39. Enenkelova (Křížová), 50. A. Bočanová (Billá) - 12. Oisethová (Langakerová), 15. Naessová (Vikaová), 55. Hagestandeová (Hallová). Rozhodčí: Rannikko, Suhonen (oba Fin.). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 236.

Itálie - Velká Británie 6:1 (2:0, 0:1, 4:0),

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy