Následuje
Jihostroj České Budějovice - Kladno volejbal cz

Florbalistky před sebou mají generálku na MS: pražský turnaj EFT

České florbalistky čeká generálka před prosincovým MS. V tradičním turnaji Euro Floorball Tour změří síly svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera s nejlepšími týmy světa Švédskem, Finskem a Švýcarskem. Přímý přenos utkání Česko - Finsko sledujte od 18:55 na webu ctsport.cz.

Radost českých florbalistek
zdroj: Český florbal autor: Martin Flousek

Po zářijovém turnaji ve Finsku, kde Češky remizovaly se Švýcarskem 3:3 a s domácí reprezentací 4:4, narazí navíc i na osminásobné mistryně světa Švédky. "Náš největší úkol bude doladit hru před šampionátem ve Švýcarsku," řekl Rhyner.

"Musíme pamatovat na to, že i kdybychom vyhráli na Euro Floorball Tour všechny tři zápasy, počítá se mistrovství světa. To rozhodne o tom, zda tento cyklus bude považován za úspěšný, nebo ne – alespoň zvenku. A to je stejné pro všechny čtyři země. O dvouleté práci rozhodne víceméně jediný zápas," doplnil švýcarský trenér české reprezentace.

Do turnaje vstoupí český tým v pátek v 19:00 proti Finsku. O den později od 16:30 se utká se Švýcarskem a v neděli od 17:15 se Švédskem, s kterým 31 zápasů prohrál a jednou remizoval.

Rhyner nemá z původní nominace k dispozici kvůli zdravotním potížím Veroniku Enenkelovou z Vítkovic, kterou nahradila Nikol Pekárková z Jižního Města. "Jsme poměrně mladý tým, ale zároveň máme docela dost zkušeností. A to je skvělá kombinace," řekl Rhyner.

Nominace českých florbalistek na Euro Floorball Tour v Praze (18.-20. října):

Brankářky: Jana Christianová (Chodov), Nikola Příleská (Vítkovice),

Obránkyně: Nela Jiráková, Gabriela Tožičková (obě Chodov), Kamila Paloncyová, Ivana Šupáková (obě Vítkovice), Vendula Beránková (Tigers Jižní Město), Denisa Kotzurová (FBC Ostrava), Hana Koníčková (Kloten-Dietlikon Jets/Švýc.),

Útočnice: Tereza Hanzlíková, Magdaléna Plášková, Martina Řepková (všechny Chodov), Nela Kapcová, Michaela Mlejnková (obě FBC Ostrava), Eliška Krupnová, Denisa Ratajová (obě Pixbo Wallenstam IBK/Švéd.), Adéla Bočanová (FbŠ Bohemians), Nikol Pekárková (Tigers Jižní Město), Natálie Martináková (Kloten-Dietlikon Jets/Švýc.), Tereza Urbánková (FBC Malmö/Švéd.).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy