Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Florbalistky podlehly Švýcarkám a opouští turnaj bez bodu

Sandviken (Švédsko) - Ani v posledním utkání na turnaji Euro Floorball Tour se českým florbalistkám nedařilo. Češky podlehly Švýcarkám 3:4 a skončily na turnaji poslední.

Česká reprezentantka Hana Sládečková
zdroj: ČTK/PR autor: Martin Flousek/Český florbal

"Myslím si, že jsme hráli pětapadesát minut velice dobře a měli jsme to dotáhnout do vítězného konce," řekl trenér Miroslav Janovský. V repríze souboje o bronz z mistrovství světa v Tampere český tým prohrával od sedmé minuty pro trefě Bärtschiové. V druhém dějství ale vývoj otočil. Nejdříve vyrovnala Mlejnková a pak se dvakrát během 128 vteřin prosadila Veselá.

"Odehráli jsme velice dobrou druhou třetinu, kdy jsme si ukázali prostory v obraně, kde bychom chtěli být nebezpeční. Gólové příležitosti přišly právě z těch věcí, které jsme si řekli," uvedl Janovský. Češky ale nakonec i na třetím turnaji EHT za sebou zůstaly bez bodu. Nejdříve snížila Stellaová a v 55. minutě při trestu Chalveratové vyrovnala Scheideggerová. Za 64 vteřin rozhodla Bärtschiová, když Janovského výběr opět nezvládl přesilovou situaci při vyloučení Mischlerové.

"Věděli jsme, že nás budou Švýcarky tlačit a presovat. Jsou na tom pohybově o něco lépe, přesto jsme tuto situaci celkem zvládali. Pět minut před koncem jsme však měli hrát přesilovou hru a místo toho, abychom to přinejhorším uklidnili a byli na míčku, tak jsme v přesilovce inkasovali dva góly po ztrátě posledního hráče s míčkem po naprosto špatně provedeném presu," dodal Janovský.

ČR - Švýcarsko 3:4 (0:1, 3:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 27. Mlejnková (Billá), 35. Veselá (Tožičková), 38. Veselá (Kiecková) - 7. Bärtschiová (Rüttimannová), 48. Stellaová (Rüttimannová), 55. Scheideggerová, 56. Bärtschiová (Scheideggerová). Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.). Vyloučení: 0:3. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 88.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy