World Athletics Continental Tour Gold 2024

Florbalistky na úvod EFT prohrály s Finkami

Florbalová reprezentace žen podlehla v úvodním duelu Euro Floorball Tour ve finském Lempäälä domácím hráčkám 3:6. Dvěma góly a asistencí pomohla k vítězství Suomi Veera Kauppiová a tři body za branku a dvě přihrávky si připsalo i její dvojče Oona.

Finky otevřely skóre už po 45 sekundách, kdy poprvé překonala Lenku Remešovou Veera Kauppiová. V 6. minutě zvýšila My Kippiläová, pak se sice český tým ubránil při vyloučení Venduly Beránkové, ale ještě v první třetině zvýšily Oona Kauppiová a Sara Piispaová na čtyřbrankový náskok.

Ve 27. minutě upravila Sofia Leinová už na 5:0. Za 62 sekund sice sebrala čisté konto Kristě Nieminenové Michaela Mlejnková, ale pětigólový náskok vrátila Finkám ve vlastním oslabení Veera Kauppiová.

Češky v závěrečním dějství porážku zmírnily. Nejprve se podruhé trefila Mlejnková a poslední slovo měla kapitánka Eliška Krupnová.