Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Expedice Ob 81

Florbalistky jdou do kvalifikace MS jako superfavoritky. Chceme posunout naši hru, řekl Rhyner

Pokud by ztratily nějaké body, bylo by to velké překvapení. České florbalistky ve středu vstoupí v Gdaňsku do kvalifikace na prosincové mistrovství světa a jsou jasnými favoritkami. Svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera si proto chtějí na turnaji evropské skupiny 3 vedle postupu z první pozice také vyzkoušet různé herní varianty.

Slavící české florbalistky
zdroj: ČTK autor: Koller Jan

Ve středu čeká Češky od 15:00 duel s Estonskem, o dva dny později nastoupí proti Belgii, v sobotu budou hrát s Itálií a vystoupení uzavřou v neděli proti domácímu Polsku.

"Samozřejmě se v první řadě musíme kvalifikovat na šampionát a k tomuto úkolu se stavíme zodpovědně. Zároveň je to ale společně strávený týden a chtěli bychom posunout naši hru," řekl Rhyner.

Na minulém světovém šampionátu v Bratislavě, kde český tým skončil čtvrtý, byly Polky sedmé a Estonky jedenácté. Itálie z kvalifikace neprošla a skončila celkově dvaadvacátá. Belgii čeká kvalifikační premiéra.

"Rádi si zahrajeme proti jiným zemím, než jsou Švédsko, Finsko a Švýcarsko, a to především ve chvílích, kdy takové soupeře budeme mít i na mistrovství světa. Je to pro nás užitečná zkušenost. Zajímavý bude zápas proti Belgii, pro kterou to bude historicky první mezinárodní akce," uvedl Rhyner, který byl na minulém šampionátu asistentem trenéra Miroslava Janovského.

Je nám líto, video expirovalo.
České florbalistky startují kvalifikaci o MS. V prvním utkání narazí na Estonsko

Podle švýcarského kouče českého týmu bude čas pracovat na systému hry. "Důležité pro nás je, že můžeme pokračovat v tom, co jsme si nastavili už v dubnu. Chceme se soustředit na konkrétní oblasti, které už jsme načali, proto ke kvalifikaci přistupujeme jako k soustředění. Chceme zapracovat na naší útočné hře a stavbě speciálních formací," uvedl Rhyner.

V nominaci chybí hráčky Jižního Města kvůli soustředění na Lanzarote, které je součástí jejich odměny za titul ještě z roku 2017. "Jsou na týdenní týmové akci, o které jsme věděli s velkým předstihem," podotkl Rhyner.

Debutovat budou v národním týmu útočnice Andrea Kadidlová z Bohemians a Barbora Zabavská z Tatranu Střešovice. "Barbora Zabavská může hrát obránkyni i centra, dobře čte hru a chce hrát s míčkem. Andrea Kadidlová je pracovitá a to je pro nás na mezinárodní úrovni důležité. Je rychlá a má dobrou střelu, ale umí se i vrátit a podpořit obranu," doplnil Rhyner.

Jistou účast na šampionátu má zatím jen domácí Švýcarsko. Ze čtyř evropských skupin postoupí první dva nejlepší týmy a další dva ze třetích míst. Z asijsko-oceánské kvalifikace postoupí čtyři celky a ze severoamerického souboje mezi Spojenými státy americkými a Kanadou jen vítěz.

Nominace českých florbalistek na kvalifikaci MS v Gdaňsku (30. ledna - 3. února):

Brankářky: Kristýna Horňáková (Panthers Praha), Nikola Příleská (Vítkovice).

Obránkyně: Nela Jiráková, Gabriela Tožičková (obě Chodov), Hana Koníčková (Liberec), Denisa Kotzurová (FBC Ostrava), Eliška Machková (Tatran Střešovice).

Útočnice: Tereza Hanzlíková, Nikol Pekárková, Magdaléna Plášková, Martina Řepková (všechny Chodov), Adéla Bočanová, Andrea Kadidlová (obě Bohemians), Eliška Krupnová, Denisa Ratajová (obě Pixbo Wallenstam/Švéd.), Veronika Enenkelová (Vítkovice), Michaela Mlejnková (Liberec), Barbora Zabavská (Tatran Střešovice), Natálie Martináková (Kloten-Dietlikon Jets/Švýc.)

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy