World Athletics Continental Tour Gold 2024

Florbalistky Herbadentu podlehly na Poháru mistrů IKSU 6:9

Umea (Švédsko) - Florbalistky Herbadentu SJM Praha 11 prohrály v prvním utkání na Poháru mistrů v Umee se švédským celkem IKSU 6:9. O postup do semifinále tak budou Pražanky bojovat v pátek s lotyšským týmem RSU. Ten ve středu v úvodním duelu prohrál s IKSU 1:11.

Florbal
zdroj: isifa/VLP autor: Jiří Kopáč

Švédské šampionky se dostaly do vedení už po 85 vteřinách díky Nordinové, ale v 11. minutě vyrovnala Šteglová. V úvodním dějství pak neproměnila Wikströmová trestné střílení, ale nerozhodný stav vydržel jen do úvodu druhé části. Po 28 vteřinách skórovala opět Nordinová a do 27. minuty postupně Erikssonová, Wibronová a Tjärnströmová zvýšily už na 5:1.

Na snížení Jarolímové odpověděla gólem Erikssonová, pak ale Herbadent zabral a mezi 35. a 37. minutou dokázal díky Čapkové, Šteglové a Sádkové snížit na rozdíl jediné branky. V závěrečné části favoritky zvýšily díky Tjärnströmové, naději českého týmu vykřesala ještě Urbánková, ale Rydfjällová s Hellbergovou definitivně rozhodly.

Herbadent SJM Praha 11 - IKSU (Švéd.) 6:9 (1:1, 4:5, 1:3)

Branky: 11. a 37. Šteglová, 28. Jarolímová, 35. Čapková, 37. Sádková, 56. Urbánková - 2. a 21. Nordinová, 22. a 32. Erikssonová, 27. a 45. Tjärnströmová, 26. Wibronová, 57. Rydfjällová, 58. Hellbergová.