Následuje
FIS magazín SP

Florbalisté Vítkovic nestačili na Jyväskylä, postup je stále reálný

Curych - Florbalisté Vítkovic sice podlehli na Poháru mistrů v Curychu finskému Happee Jyväskylä 5:7, stále ale ještě mohou vybojovat postup do semifinále. Ve druhém utkání skupiny B proti domácím Grasshopper ale musí Ostravané vyhrát minimálně o dvě branky. 

Radost florbalistů Vítkovic
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Český šampion dokázal třikrát smazat ztrátu, ale favorit na přelomu druhé a třetí části čtyřmi góly za sebou rozhodl. Dvakrát odpověděl na vedení Finů Hájek, který se nejdříve prosadil na konci první třetiny povedenou střelou a pak ve 24. minutě proměnil trestné střílení. Poté ještě smazal manko krátce po polovině utkání Šebesta.

Jenže po čtyřech dalších finských trefách bylo ve 46. minutě rozhodnuto. Vítkovice ale ještě díky trefám Bruse v přesilovce a Matejčíka udržely reálnou naději na boj o postup. Curych totiž porazil Happee 6:5 a v případě výhry Ostravanů za tři body by rozhodovalo skóre.

Rozhodly zkušenosti finského týmu

"Sehráli jsme hodně kvalitní zápas. Rozhodovaly maličkosti, zbytečná vyloučení, oni z toho dokázali rozhodnout. Na Happee jsme se připravovali, měli jsme rozbory a videa. Sice nebylo moc informací, ale já si myslím, že jsme na ně byli přichystáni dobře. Ale je to prostě zkušený tým," řekl po utkání obránce Filip Heczko.

  • Florbalistky Vítkovic už mají jistotu semifinále, kterou jim po středeční výhře nad Zugem 9:3 zajistilo vítězství Djurgaardenu nad švýcarským celkem 12:2. Ostravanky se o první místo ve skupině A utkají v pátek od 10:30 s favorizovanými švédskými mistryněmi.
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy