Lyžování ČR 2024

Florbalisté Vítkovic i Střešovic vyrovnali série v semifinále superligy

V superlize florbalistů jde o účast v superfinále. V prvních zápasech domácí celky prohrály, ale odvety už dopadly opačně. Hráči Vítkovic porazili Boheminas 9:4 a Střešovice udolaly Mladou Boleslav 8:4, takže obě série jsou vyrovnané 1:1 na zápasy a pokračovat budou o víkendu v halách Bohemians a Mladé Boleslavi.

Sestřih a ohlasy zápasu Vítkovice – Bohemians

Vítkovice otevřely skóre díky trefě Jakuba Hubálka v čase 15:32. Ve 25. minutě odpověděl Karel Petrák, domácím vrátil vedení Pažák a 15 sekund před koncem druhé třetiny opět vyrovnal Jakub Buršík. Po 137 sekundách třetí třetiny se radovali znovu domácí po gólu Besty a pak během 28 sekund zařídili Delong s Markem Matejčíkem náskok 5:2.

Stav sice zkorigoval Jan Malič, ale v polovině závěrečného dějství se podruhé v utkání prosadil Pažák. Za 32 sekund ještě vykřesal naději Bohemians kapitán Filip Forman, ale v 54. minutě uklidnil domácí Besta a výsledek zpečetili při power-play Martin Gattnar a Delong.

Florbalisté Střešovic vyrovnali sérii s Boleslaví

Florbalisté Tatranu Střešovice vyhráli nad mistrovskou Mladou Boleslaví 8:4. Dvěma góly pomohl k úspěchu vítěze základní části kapitán Ondřej Němeček.

Tatran se v domácí hale v Řepích, kam se vrátil po úterním duelu v UNYP Areně na Podvinném mlýně, dostal do vedení v čase 5:40. Po asistenci Jonáše Kreysy skóroval Adam Tlapák. Za 117 sekund vyrovnal Michal Sládek, jenž usměrnil za Tomáše Jurca přihrávku Jakuba Grubera z vlastní poloviny. Ve 13. minutě využil přesilovou hru Tatranu Němeček.

Středočeši otočili stav ve druhé třetině. Ve 25. minutě z protiútoku proměnil přihrávku Filipa Zakonova Lukáš Punčochář a 125 sekund před druhou pauzou se trefil od levého mantinelu autor úterní vítězné branky Milan Tomašík.

Střešovice, které loni podlehly Mladé Boleslavi v superfinále v O2 areně 1:2 v prodloužení a v této sezoně až do úterní prohry v prvním semifinále 3:4 v prodloužení držely sérii 30 výher, ovládly závěrečnou část. Ve 46. minutě využil další přesilovku Němeček a v čase 48:48 obrátil skóre střelou z otočky Marek Beneš. Lukáše Bauera ještě překonali David Šimek s Martinem Čermákem, Martin Šindelář a Jonáš Kreysa pak skórovali při power-play do prázdné branky. Výsledek zkorigoval Dominik Beneš.

Livesport superliga florbalistů - semifinále play-off; 2. zápasy:

Tatran Střešovice - Mladá Boleslav 8:4 (2:1, 0:2, 6:1)
Branky: 13. a 46. Němeček, 6. Tlapák, 49. Marek Beneš, 53. D. Šimek, 54. Martin Čermák, 58. Šindelář, 58. Kreysa - 8. Sládek, 25. Punčochář, 38. Tomašík, 59. D. Beneš. Stav série: 1:1.

1. SC Vítkovice - FbŠ Bohemians 9:4 (1:0, 1:2, 7:2)
Branky: 35. a 51. Pažák, 43. a 54. Besta, 47. a 59. Delong, 16. Hubálek, 48. Matejčík, 55. M. Gattnar - 25. K. Petrák, 40. Buršík, 49. Malič, 52. F. Forman. Stav série: 1:1.