Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Florbalisté v přípravě porazili Švýcarsko, s reprezentací se rozloučili Ondrušek s Benešem

Čeští florbalisté porazili v přípravném utkání v Hradci Králové Švýcarsko 5:3. Dvěma góly se na výhře podílel obránce Josef Rýpar. Zápas byl zároveň rozlučkou s reprezentační kariérou pro útočníka Toma Ondruška a brankáře Martina Beneše, vicemistry světa z loňského listopadu z Curychu a Winterthuru.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Česko – Švýcarsko

"Jsem hrozně rád, že jsme to s Tomem mohli zažít, a že nám to Český florbal umožnil. Užil jsem si to, jsem rád, že jsme vyhráli. Že tu byla celá moje rodina, byly u toho děti. Bylo to super," řekl Beneš, který získal vedle loňského stříbra také bronzy na mistrovství světa v Helsinkách v roce 2021 a loni na Světových hrách v americkém Birminghamu.

Premiéru si v české reprezentaci odbyli brankář Tomáš Jurco, útočníci Jakub Buršík, Tomáš Hanák i dodatečně nominovaní Martin Čermák z Tatranu Střešovice a obránce Jan Malič z Bohemians, kteří nahradili Mikuláše Krbce ze Sparty a Jiřího Bestu z Vítkovic.

Ve 4. minutě mohl otevřít skóre Ondrušek, ale trefil levou tyč branky Nilse Schälina. V čase 11:27 už Češi získali náskok díky Čermákově povedené střele z otočky od levého mantinelu. V 19. minutě ozdobil svou premiéru gólem také nejlepší střelec superligy Buršík.

Po 28 sekundách druhé třetiny ale snížil Simon Laubscher a ve 26. minutě vyrovnal Andrin Hollenstein. V polovině utkání přenechal Martin Beneš své místo v brankovišti Jurcovi. V čase 34:34 vrátil českému týmu náskok po úniku forhendovým blafákem Jonáš Kreysa.

Ve 44. minutě inkasoval také Jurco, kterého překonal Matteo Nico Steiner a vyrovnal na 3:3. Za necelé dvě minuty opět zajistil domácím vedení Rýpar, který ještě vteřinu před koncem v oslabení při power-play do prázdné branky pečetil výsledek.

Po zápase Beneše s Ondruškem ocenil prezident Českého florbalu Daniel Novák a hráči si vychutnali loučení na ploše s manželkami a dětmi. "V jednu chvíli to bylo samozřejmě těžké. My jsme věděli, že se bude něco dít, ale že přijdou i děti...," řekl Ondrušek, který tým vedl jako kapitán.

"Bylo to emočně náročné, ale užili jsme si to moc. Jsem rád, že si to manželka zažila a děti u toho byly. Věřím, že si to odnesou, že v něčem člověk může být dobrý a úspěšný. Pro manželku to byla spíš taková odměna, že to vydržela a za to jí patří velký dík," prohlásil Ondrušek, který má ve sbírce i bronzy z MS v letech 2014 a 2021. V reprezentaci sehrál 108 zápasů s bilancí 102 bodů za 56 branek a 46 asistencí.

Česko - Švýcarsko 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Martin Čermák (Zouzal), 19. Buršík (F. Forman), 35. Kreysa (Malič), 47. Rýpar (Tokoš), 60. Rýpar (Tokoš) - 21. Laubscher (Fitzi), 26. Hollenstein (Fitzi), 44. Steiner (Hollenstein). Rozhodčí: Furmánek, Šolc (oba ČR). Vyloučení: 1:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 398.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články