V šachu

Florbalisté Střešovic dál vládnou superlize, Black Angels dokonali obrat s Vinohrady v prodloužení

Po polovině základní části superligy jsou florbalisté vedoucího Tatranu Střešovice dál stoprocentní. Ve 13. kole porazili doma FBC Ostrava 6:2 a mají sedmibodový náskok před obhájcem titulu z Mladé Boleslavi, která se na druhé místo posunula po výhře 7:1 na hřišti Vítkovic. V dohrávce kola Black Angels udolali Královské Vinohrady 8:7 v prodloužení.

Sestřih a ohlasy utkání Black Angels – Královské Vinohrady

Vítězství Střešovic zajistil čtyřmi brankami útočník Tomáš Hanák, který navázal na hattrick z pátečního utkání v Otrokovicích (9:1). Souboj v Ostravě o druhé místo jednoznačně ovládla Mladá Boleslav, za kterou skórovali dvakrát Daniel Šebek a kapitán Jan Natov.

Pěti body za čtyři branky a jednu přihrávku dovedl František Vykopal Otrokovice k vítězství v České Lípě 8:4. Bilanci 2+2 měl jeho spoluhráč Peter Nehila. Domácím nepomohly k bodovému zisku ani hattrick a jedna asistence Radka Kracigra.

Chodov vyhrál v Pardubicích 10:2 a shodně tři body za dva góly a jednu asistenci si připsali Tom Ondrušek a Martin Skřivánek. Stejným příspěvkem se podílel na výhře Sparty v pražském derby na hřišti Bohemians Jiří Curney. Domácím nepomohl k úspěchu ani hattrick Jaroslava Petráka. Na výhře Liberce nad nováčkem z Karlových Varů 9:3 se podílel dvěma góly a asistencí Radek Valeš.

Dohrávka kola mezi Black Angels a Královskými Vinohrady byla dlouho v režii hostujících Vinohrad, které vedly po první třetině už 4:0 a po dvou částech hry 6:4. Jenže domácí se nevzdali, v závěrečné třetině srovnali na 7:7 a v nastavení rozhodl Vladimír Bačinský.

Livesport superliga florbalistů - 13. kolo:

FBC Liberec - FB Hurrican Karlovy Vary 9:3 (7:0, 1:1, 1:2)
Branky: 4. a 49. Valeš, 5. a 16. Světlík, 7. Janeček, 8. Bitman, 9. Macháč, 13. Mádlo, 21. Stránský - 26. Nicklas z tr. střílení, 45. Strachota, 53. Svatek.

1. SC Vítkovice - Mladá Boleslav 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)
Branky: 32. Besta - 5. a 34. D. Šebek, 22. a 44. Natov, 10. M. Krebner, 29. J. Bína, 56. D. Beneš.

Tatran Střešovice - FBC Ostrava 6:2 (3:0, 0:0, 3:2)
Branky: 4., 19., 41. a 58. T. Hanák, 17. Meliš, 59. Kún - 44. a 53. Kuczera.

FBC Česká Lípa - Panthers Otrokovice 6:8 (1:5, 2:1, 3:2)
Branky: 11., 29. a 60. Krajcigr, 38. Vavruška, 49. Štěrba, 50. Peška - 3., 17., 40. a 49. Vykopal, 2. a 44. Nehila, 1. Grich, 6. Kelemen.

Sokoli Pardubice - Chodov 2:10 (0:3, 2:4, 0:3)
Branky: 31. Žáček, 36. L. Kučera - 12. a 24. Ondrušek, 15. a 40. Matoušek, 29. a 42. Skřivánek, 4. Slunečko, 26. M. Vávra, 44. J. Bauer, 57. Votava.

FbŠ Bohemians - Sparta Praha 6:7 (3:3, 2:1, 1:3)
Branky: 15., 33. a 40. J. Petrák, 2. Řehoř, 8. P. Šebek, 59. F. Forman - 23. z tr. střílení a 54. Curney, 7. Juha, 13. Zouzal, 14. Křenek, 47. M. Krbec, 49. Matěj Čermák.