Florbalisté Střešovic porazili Bohemians a jsou dál bez ztráty, na druhé místo jdou Vítkovice

Florbalisté Vítkovic vyhráli v 10. kole superligy v Otrokovicích 11:2 a posunuli se na druhé místo tabulky před mistrovskou Mladou Boleslav. Ta zdolala doma pražskou Spartu 4:3 až v prodloužení. Vedení drží stále bezchybní hráči Strešovic, kteří v pondělní dohrávce Bohemians 11:5. Rekordní výhru sezony si připsal Chodov, když rozdrtil nováčka z Karlových Varů 18:1.

Pěti body za dvě branky a tři asistence se podílel na vítězství Vítkovic Jan Šebesta. Po dvou gólech vstřelili také Adam Delong a Štěpán Kaleta, tři body za jednu trefu a dvě asistence zaznamenal Adam Zubek.

Spartu dostal v Mladé Boleslavi ve 12. minutě do vedení Jiří Curney, který před letním přestupem strávil v dresu Středočechů devět sezon. Vzápětí ale otočili stav Daniel Šebek s Matyášem Krebnerem. V závěru úvodní části vyrovnal Matěj Čermák. V úvodu druhé třetiny vrátil domácím náskok Lukáš Punčochář, ale ve 27. minutě vynutil prodloužení Robert Košir. V čase 62:09 rozhodl kapitán Jan Natov.

Při kanonádě Chodova si připsali po pěti bodech Martin Skřivánek a Tom Ondrušek. Skřivánek dal hattrick a přidal dvě asistence, Ondrušek vstřelil dvě branky a na tři přihrál. Po čtyřech bodech zaznamenali Daniel Maxa, Antonín Votava (oba 2+2) a Marek Vávra (1+3).

K výhře Black Angels v České Lípě 8:6 přispěl dvěma góly a jednou asistencí Matouš Burian. Za domácí vstřelil hattrick Václav Vavruška a čtyři asistence si připsal Štěpán Slaný.

Florbalisté Tatranu Střešovice v pražském derby přehráli Bohemians v jejich hale 11:5 a zůstali bez ztráty. V čele tabulky mají šestibodový náskok před druhými Vítkovicemi. Bohemians jsou s dvoubodovou ztrátou na mistrovskou Mladou Boleslav čtvrtí a mají ještě zápas k dobru.

Na vítězství Tatranu se podíleli hattrickem shodně obránce Ondřej Němeček a útočník Tomáš Hanák. Tři body za gól a dvě asistence si za Střešovice připsal také Martin Šindelář, stejnou bilanci měl v dresu domácích Jakub Buršík.

Livesport superliga florbalistů - 10. kolo:

Panthers Otrokovice - 1. SC Vítkovice 2:11 (0:2, 1:3, 1:6)

Branky: 38. P. Kopecký, 45. Červenka - 39. a 46. Kaleta, 48. a 56. Delong, 54. a 60. Jan Šebesta, 2. R. Gattnar, 9. Besta, 28. Hubálek, 39. Zubek, 58. Palčinský.

Chodov - FB Hurrican Karlovy Vary 18:1 (7:0, 1:1, 10:0)

Branky: 50., 55. a 60. Skřivánek, 15. a 20. Votava, 3. a 43. Netrefa, 19. a 42. Kafka, 32. a 52. M. Podhráský, 10. a 60. Maxa, 15. a 54. Ondrušek, 20. M. Vávra, 48. Štefek, 57. Vošta - 40. Kalaš.

Mladá Boleslav – Sparta Praha 4:3 v prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 13. D. Šebek, 14. Krebner, 23. Punčochář, 63. Natov - 12. Curney, 20. Matěj Čermák, 27. Košir.

FBC Česká Lípa - Black Angels 6:8 (2:2, 1:3, 3:3)

Branky: 5., 7. a 23. Vavruška, 53. Peška, 55. Kouba, 58. Mlejnek - 40. a 42. M. Burian, 3. Obuškevič, 20. V. Novotný, 28. M. Boček, 28. Šťourač, 47. Čáslava, 58. R. Hanák.

FbŠ Bohemians - Tatran Střešovice 5:11 (2:3, 0:3, 3:5)

Branky: 5. Kawulok, 19. Malič, 43. K. Petrák, 45. Buršík, 56. Hronek - 4., 25. a 51. Němeček, 30., 55. a 56. T. Hanák, 38. a 60. D. Šimek, 3. Tlapák, 14. Šindelář, 46. Kreysa.