FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha B

Florbalisté Střešovic podlehli v semifinále švédskému Pixbu

Praha - České kluby si finále elitní kategorie na turnaji Czech Open v Praze nezahrají. Florbalisté Tatranu Střešovice sice ve čtvrtfinále zdolali IBK Dalen 4:3, ale následně podlehli dalšímu švédskému celku Pixbu Wallenstam s českým útočníkem Patrikem Dóžou 2:8. Ve finále čeká Pixbo v neděli od 18:00 v hale na Podvinném mlýně švédský šampion Falun, který vyhrál nad švýcarským SV Wiler-Ersigen s forvardem Danielem Šebkem 6:1.

Hráčky mistrovských Vítkovic v semifinále prohrály rovněž s Pixbem 1:2 po samostatných nájezdech. Ve finále budou florbalistky Pixba hrát s Dalenem, který vyhrál nad slovenskou reprezentací 6:1. Tatran ztroskotal v semifinále stejně jako loni. Proti sedminásobnému vítězi Czech Open držel bezbrankový stav až do času 19:55, kdy se trefil Patrik Malmström, který navíc ve 25. minutě i zvýšil. Střešovice se vrátily do hry za 123 vteřin díky trefě Ondřeje Riebauera.

Ve 34. minutě měl ideální příležitost vyrovnat z trestného střílení Martin Richter, ale neuspěl. Tatran nevyužil ani 32 vteřin trvající přesilovku pěti proti třem a náskok favorita zvýšil Martin Östholm.

Ve 48. minutě sice vykřesal naději v přesilovce Jan Řehoř, ale Pixbo pak pojistilo výhru díky dvěma trefám Emila Julkunena a gólům Daniela Calebssona, Oskara Henrikssona a Jespera Adreassona.

"Je to jednoznačný úspěch. Loni jsme byli taky v semifinále, ale za hodně jiných okolností. Tehdy jsme se prakticky celý turnaj herně trápili a vyšel nám jeden zápas ve čtvrtfinále. Letos jsme to hráli od prvního zápasu výborně až na zápas s Könizem," řekl Richter. "Výsledek 2:8 v semifinále je krutý, ale už to bylo asi za naším limitem. Vydali jsme se moc v předchozím zápase s Dalenem," dodal.

Střešovice ale mezi 43. a 51. minutou získaly díky gólům Milana Fridricha, Jana Řehoře a Jiřího Kolíska tříbrankový náskok. Přes finiš Dalenu český vicemistr výhru udržel, i když po snížení Johana Erikssona a Ketila Kronberga musel bojovat do posledních vteřin.

Chodov nad favoritem také vedl po první třetině, ve třetí minutě otevřel skóre Marian Jelínek. Pixbo smazalo ztrátu v polovině zápasu díky gólu Victora Selindha. Švédové rozhodli v závěrečné části, kdy se trefili Kasper Hydén, Emil Julkunen, Martin Östholm a Linus Henriksson.

V ženské kategorii mistrovské Vítkovice ve čtvrtfinále v českém souboji zdolaly FbŠ Bohemians 4:3 a v boji o finále nad Pixbem vedly. Ve 35. minutě to zařídila Michaela Šponiarová, ale hned za 23 vteřin vyrovnala Isabell Krantzová. V nájezdech rozhodla v páté sérii Linn Lundströmová. Hráčky Elite Praha prohrály v boji o semifinále se slovenskou reprezentací 3:4.

V ženské kategorii se dostaly do semifinále mistrovské Vítkovice, které vyhrály ve čtvrtfinále v českém souboji nad FbŠ Bohemians 4:3 a od 16:30 nastoupí v hale Jižní Sportovní proti Pixbu. Hráčky Elite Praha prohrály v boji o semifinále se slovenskou reprezentací 3:4.

Sestřih utkání Tatran Střešovice - Pixbo

Mezinárodní florbalový turnaj Czech Open v Praze:

Čtvrtfinále mužské Elite:

Tatran Střešovice - IBK Dalen 4:3

(17. M. Vávra, 43. Fridrich, 47. Řehoř, 51. Jiří Kolísko - 28. Stenbäck, 53. Eriksson, 58. Kronberg),

JM Chodov - Pixbo Wallenstam IBK 1:5

(3. M. Jelínek - 31. Selindh, 41. Hydén, 48. E. Julkunen, 59. Östholm, 60. L. Henriksson).

SV Wiler-Ersigen - Happee Jyväskylä 4:3 (6. Ch. Hofbauer, 10. Fankhauser, 25. Rosén, 44. Mendelin - 36. Manninen, 42. Kotilainen z tr. střílení, 59. Kotovaara),

FBC Lerum - FBC Falun 5:9 (12., 27. a 43. Eriksson-Elfsberg, 22. Olofsson, 46. Hassdal - 1. a 51. Enström, 28. a 53. Holmgren, 36. a 60. Backby, 17. H. Hajo, 33. Johansson, 59. Galante-Carlström).

Elitní kategorie žen:

FbŠ Bohemians - 1. SC Vítkovice 3:4 (1. Žůrková, 9. Hyršlová, 39. A. Bočanová - 1. Šponiarová, 2. Laitinenová, 10. Šupáková, 37. Ratajová),

Umea IBF - Pixbo Wallenstam IBK 1:4 (9. Eklundová - 7. Helinová, 12. Böckerová, 18. Larssonová, 39. vlastní), IBK Dalen - IBF Dalen 4:2 (20. a 36. S. Larssonová, 28. Öhmanová, 36. I. Larssonová - 5. Algotssonová, 24. Ullstenová),

Slovensko - Elite Praha 4:3 (3., 29. a 40. Hudáková, 39. Tardíková - 20. Jůzová, 31. Frantíková, 38. Chvátalová).