Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jeden klub jeden tým

Florbalisté Střešovic obhajují na Poháru mistrů finále

Umea (Švédsko) - Florbalisté Tatranu Střešovice se budou na Poháru mistrů ve švédské Umee snažit zopakovat loňský historický úspěch z Mladé Boleslavi, kde v novém atraktivnějším modelu turnaje prošli až do finále. V prvním utkání je čeká švédský mistr Storvreta. V ženské kategorii se pošesté za sebou představí Herbadent SJM Praha 11, který za tu dobu třikrát obsadil třetí místo.

Střešovičtí florbalisté
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Tatran loni na domácí půdě zopakoval výsledek Vítkovic z roku 2010 z Lotyšska. Prosadil se v prvním ročníku nového modelu, v němž hrají už jen mistři pěti nejúspěšnějších zemí a zástupce pořadatelské země. Pražané vědí, že bude těžké úspěch zopakovat. "Musíme respektovat, že soupeři mají výbornou formu," prohlásil kapitán Střešovic Milan Fridrich.

Střešovice vstoupí do turnaje dnešním duelem se švédským mistrem Storvretou a v pátek je od 16:30 čeká ve skupině B lotyšský klub RTU Inspecta. V papírově nabitějším "áčku" se představí domácí IBK Dalen s českým reprezentačním útočníkem Milanem Tomašíkem, finský šampion SPV Seinäjoki a švýcarský Wiler-Ersigen. Vždy dva nejlepší celky postoupí do semifinále.

"Týmy kolem nás posilovaly. Loni byla cesta přes Wiler, ale ten je myslím letos o třídu výš. Je jasné, že to bude tentokrát těžké," řekl serveru florbal.cz útočník Martin Richter.

Kádr Tatranu oproti minulé sezoně opustili v defenzivě Milan Garčar, Jere Liljenbäck a v útoku Jaakko Hokkanen, Dušan Přívara, Michal Vrtiška a Patrik Dóža. Pro zranění vypadl obránce Aleš Hlavička. Jejich místa zaujali talentovaní junioři. Ve středečním duelu bude kvůli pracovním povinnostem chybět ještě jeden z lídru ofenzivy Švéd Johan von der Pahlen.

Herbadent začne až ve čtvrtek od 11:00 proti švédskému IKSU, o den později změří od 11:30 ve skupině A síly s RSU z Rigy, přes který by měla vést cesta do semifinále. V "béčku" budou hrát Dalen, finský celek SC Classic a švýcarský Piranha Chur.

"Nemůžeme podcenit Lotyšky, protože je to taky kvalitní tým. Nebude to nic jednoduchého. Nicméně cíl je semifinále a tam budeme doufat, že se nám podaří uspět," řekla trenérka Herbadentu Markéta Šteglová. Pražankám, které v generálce v neděli podlehly v extralize na hřišti Vítkovic 2:6, chybí kvůli zdravotním potížím v útoku juniorská reprezentantka Dominika Kubišová a v obraně Alexandra Ferencová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy