Paralympijský magazín

Florbalisté Sparty v pražském derby jasně přehráli Bohemians

Praha - Speciální vánoční překvapení si pro děti ze základních škol připravili florbalisté Bohemians a Sparty. Zápas nejvyšší mužské soutěže totiž přesunuli na dopoledne, aby jim žáci mohli přijít zafandit. Nezvyklá hodina svědčila Spartě, která v dohrávce 14. kola porazila Bohemians 7:2.

Florbalové derby ovládla Sparta

Na Podvinný mlýn dorazilo bezmála 1200 fanoušků a bouřlivou atmosférou pomohli florbalistům rozhýbat po ránu ztuhlé nohy. "Většina z nás jsme studenti a spíme do deseti, dvanácti, takže nic moc," komentoval brzkou hodinu útočník Bohemians Adam Růžek.

První třetinu ovládli Klokani, kteří po brance Lukáše Kuncmana vedli 2:1. Ve 37. minutě Sparta vyrovnala po trefě Jana Krejči a Bohemians už k ničemu nepustila. Hosté do konce utkání skórovali ještě pětkrát a zápas ovládli 7:2.