Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Slovinsko

Florbalisté si smlsli v kvalifikaci MS na dalším soupeři. Výprask dostalo i Španělsko

I v druhém zápase kvalifikace mistrovství světa uštědřili čeští florbalisté svému soupeři výprask. Po demolici Lichtenštejnska zničili také Španělsko, které zdolali 18:1. Shodně hattrickem se na tom podíleli útočníci Filip Forman a Patrik Dóža.

Čeští florbalisté
zdroj: Český florbal

Závěrečný duel ve skupině F v lotyšské Liepaje čeká tým finského trenéra Petriho Kettunena v pátek od 15:00 proti Nizozemsku a v případě úspěchu si definitivně zajistí postup na prosincový šampionát v Helsinkách.

Češi vedli ve 23. minutě už 10:3 a dvouciferný výsledek dovršil hattrickem Dóža, který je se 67 reprezentačními starty druhým nejzkušenějším hráčem výběru. Naopak už při druhém duelu v národním týmu se dočkal tří branek sedmnáctiletý Forman, jenž osm sekund před koncem uzavřel skóre z trestného střílení.

"Byl jsem hlavně rád, že jsem ho dal, protože to bylo po hodně dlouhé době, co jsem proměnil nájezd. Věřil jsem si na to. Je tady dobrý povrch a vyšlo mi to," řekl Forman

Jubilejní 50. gól v reprezentaci vstřelil Tom Ondrušek. Prosadil se dvakrát a má celkem bilanci 86 bodů z 82 utkání.

Ve středu český tým rozdrtil Lichtenštejnsko 25:0 a další velký gólový rozdíl se dá očekávat i v duelu s Nizozemskem. "Španělé byli nepříjemnější soupeř než Lichtenštejnci. Bylo vidět, že jim to jde s hokejkou o něco lépe. Nabídli jsme jim spoustu příležitostí a měli jsme štěstí, že byl v brance Lukáš Bauer, který skoro všechno až na jednu situaci chytil," uvedl obránce Ondřej Vítovec.

Kvalifikace mistrovství světa florbalistů v Liepaje (Lotyšsko):

Skupina E:

ČR - Španělsko 18:1 (7:0, 5:0, 6:1)

Branky: 8., 17. a 60. z tr. střílení F. Forman, 17., 21. a 23. Dóža, 5. a 22. Ondrušek, 41. a 42. Boček, 14. D. Šimek, 16. Šešulka, 16. Pražan, 29. M. Krbec z tr. střílení, 31. Kisugite, 46. Renčín, 49. Pánek, 60. Kolstrunk - 59. S. G. Sanchez z tr. střílení. Rozhodčí: Rozmiarek, Mielewczyk (oba Pol.). Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 254.

Nizozemsko - Lichtenštejnsko 8:4 (3:2, 4:0, 1:2).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy