Cyklotoulky

Florbalisté Otrokovic i přes prohru postoupili, Brno v prodloužení zdolalo Ostravu

Praha - Florbalisté šestých Otrokovic prohráli na hřišti Tatranu Střešovice 4:6, přesto si zajistili definitivně postup do čtvrtfinále. Pomohla jim k tomu porážka Liberce v Mladé Boleslavi 6:8. V úterní dohrávce jednadvacátého kola zvítězilo Brno v Ostravě 2:1. Hostující tým rozhodl o vítězství až v prodloužení.

Zatímco brněnští Bulldogs mají už účast v play-of jistou, Ostrava o vyřazovací boje stále svádí bitvu. V základní hrací době utkání mezi Ostravou a Brnem padly pouze dvě branky. Za domácí se ve 20. minutě trefil Kuczera, hosté ale za tři minuty odpověděli brankou Ondráčka. O vítězi tak rozhodl gól v prodloužení, který vstřelil po špatné rozehrávce ostravského celku Jakub Mendrek.

"Chtěli jsme definitivně pojistit postup, bohužel po hrubé chybě v prodloužení jsme inkasovali," litoval trenér FBC Ostrava Martin Smeták situace před vítěznou trefou Mendreka v čase 62:31. "Nedá se nic dělat, ale máme to ve svých rukou," dodal Smeták.

O dvě volná místa v play-off ještě budou bojovat kromě ostravských florbalistů FBŠ Bohemians, Sparta a Liberec. Konečné třetí místo si zajistily Střešovice, kterým k tomu pomohla porážka čtvrtých Vítkovic na hřišti FbŠ Bohemians 3:9.

Bohemians se posunuli díky tomu na osmé místo. "Z naší strany povedené utkání s dobrým přístupem. Play-off máme ve svých rukách," řekl trenér Pražanů Michal Jedlička.

Superliga florbalistů - 21. kolo:

Chodov - Pardubice 8:5 (2:2, 3:0, 3:3)
Branky: 13., 27., 33. a 60. Dóža, 12. a 58. Tyl, 31. Vošta, 53. Kotlas - 7. Lehký, 15. Krigovský, 42. Zozulák, 56. Kourek, 59. Teichman.

FbŠ Bohemians - 1. SC Vítkovice 9:3 (2:2, 4:0, 3:1)
Branky: 24., 41. a 53. Höffer, 3. a 44. D. Šimek, 14. Šárka, 27. Čihák, 31. Mandík, 39. Kindl - 6. Ivan, 19. Hájek, 52. Rýpar.

Mladá Boleslav - FBC Liberec 8:6 (2:1, 2:2, 4:3)
Branky: 24. a 28. Gwuždž, 4. Natov, 10. Krajcigr, 50. Novotný, 51. Kološ, 55. Pluhař, 56. Tomáš Chroust - 41. a 43. P. Ferdan, 14. Kořínek, 30. Valeš, 36. L. Veselý, 43. Šoltys.

Sparta Praha - Kladno 13:4 (7:2, 4:0, 2:2)
Branky: 11., 14. a 39. Bína, 15. a 50. Zouzal, 20. a 58. Jaroš, 5. Kadoch, 9. Košir, 10. Smetana, 23. Ujhelyi, 26. Krejča, 29. Marvánek - 58. a 60. Mandler, 18. Nushart, 20. Richtr.

Tatran Střešovice - Otrokovice 6:4 (0:1, 2:1, 4:2)
Branky: 57. a 59. Meliš, 22. Jiří Kolísko, 24. Ullmann, 42. Brautferger, 52. M. Beneš - 3. a 37. Sovják, 44. Jurčík, 54. Uhrinovský.

FBC Ostrava - Bulldogs Brno 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. Kuczera - 23. L. Ondráček, 63. Mendrek.