Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Florbalisté nasázeli v kvalifikaci MS dvacet gólů Rakousku, Jendrišák překonal dva rekordy

I ve druhém utkání v rámci kvalifikace o postup na mistrovství světa si čeští florbalisté otevřeli střelnici. Rakousko totiž deklasovali 20:2 a navázali na čtvrteční vítězství 16:1 nad Maďarskem. Útočník Matěj Jendrišák díky jedné přihrávce překonal rekordy reprezentace se 144 body i se 73 asistencemi. S 71 brankami se stále dělí o první místo s Radimem Cepkem. V sobotu se Češi utkají od 18:00 o prvenství ve skupině D s domácím Polskem.

Čeští florbalisté oslavují gól v kvalifikaci o postup na MS
zdroj: facebook.com/Český florbal

Čtyřmi góly a jednou asistencí se podílel na kanonádě Matěj Pěnička, tři branky a dvě přihrávky si připsal Matěj Havlas a hattrick a jednu asistenci zaznamenal Petr Majer. Češi zdolali Rakušany i poosmé a tentokrát jim uštědřili nejvyšší debakl.

"Ten rekord pro mě znamená hodně. Nevěřil jsem, že se ještě dokážu do reprezentace vrátit a zabojovat o něj. Jsem rád, že se mi povedlo Radima o ten bodík překonat," řekl webu Českého florbalu Jendrišák, který v letech 2020 až 2022 odmítl nastupovat v národním týmu pod finským koučem Petrim Kettunenem.

V úvodní části se radovali Češi šestkrát. Rakušané brankáře Tomáše Jurca překonali ve 26. minutě, kdy se v přesilové hře prosadil Christoph Platzer. V čase 36:22 proměnil Majer Jendrišákovu přihrávku a padly dva české rekordy.

"Měl jsem to hodně v hlavě a moc se k tomu upnul. Tím utkáním jsem se celkem protrápil. V první třetině jsem měl spoustu šancí na gól. Ty jsem neproměnil a dostalo mě to trochu do stresu," přiznal čtyřiatřicetiletý Jendrišák.

Češi navyšovali skóre, až jej v 57. minutě uzavřel svým premiérovým zásahem i bodem v reprezentaci Filip Zakonov. "Zápas byl trošku jiný než včera. Maďaři byli hodně běhaví až do konce duelu. Obrana Rakušanů byla zónovější a stejně jako včera nám chyběla lepší produktivita," uvedl Jendrišák.

Nejvyšší ambice

Předloni získal na mistrovství světa stříbro, jež Češi touží v prosinci v Malmö překonat. "Postupnými krůčky směřujeme k tomu, abychom byli nejlepším týmem na světě. Neříkám, že se to musí stát na nejbližším mistrovství a že já na něm budu, ale chci minimálně pomoci udělat týmu další krok k našemu cíli," dodal.

Útočník Filip Langer byl rád, že se Jendrišákovi podařilo rekordy překonat. "Bylo na něm hodně vidět, že si pro to šel. Byl hodně hladový a trochu se trápil. Když jsem se dostal do hry k němu do lajny, tak jsem si moc přál, aby mu to tam padlo. Byla na něm vidět úleva. Je to velký vzor nejen pro spoustu mladých hráčů, ale i pro nás, kteří s ním hrajeme v národním týmu," konstatoval dvaadvacetiletý Langer.

"V posledních sezonách si prošel problémy s kolenem, ale je vidět, že florbal pro něj znamená hrozně moc. Je ve skvělé formě a je ho potřeba. To, co už pro celý florbal u nás udělal, je velké, ale může to ještě o trochu zvětšit," uzavřel Langer.

Kvalifikace MS florbalistů – evropská skupina 2 v Lochówě (Polsko):

Skupina D: Česko – Rakousko 20:2 (6:0, 7:1, 7:1)
Branky:
2. Pěnička (F. Forman), 2. Havlas (Zouzal), 10. Pěnička (P. Šebek), 14. Šindler (Havlas), 19. M. Gattnar (Šindler), 20. Punčochář (Havlas), 23. Besta (Šindler), 23. Majer (Hemerka), 24. Pěnička (P. Šebek), 36. Havlas (Zouzal), 37. Majer (Jendrišák), 37. P. Šebek (Kreysa), 39. Langer (Majer), 41. Majer (Šindelář), 42. Pěnička z tr. střílení, 46. Havlas (Zouzal), 49. Besta (M. Gattnar), 51. Kreysa (Pěnička), 56. Langer (Meliš), 57. Zakonov (T. Hanák) – 26. Platzer (Winges), 49. Nussbaumer (Königshofer). Rozhodčí: Broman, Matti (oba Švéd.). Vyloučení: 1:1. Diváci: 299.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články