Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli 20. zápas v řadě, Vítkovice jsou v závěsu

K senzaci v dohrávce 10. kola superligy florbalistů nedošlo. Vedoucí Mladá Boleslav totiž zvítězila v hale předposledního Sokolu Královské Vinohrady 7:3. Tři body zpět se drží Vítkovice, které v dohrávce 21. kola zvítězily nad dvanáctými Pardubicemi 7:5. Třemi body za dvě branky a asistenci k tomu přispěl Marek Matejčík. Na páté místo se posunula pražské Sparta, která v dohrávce prvního kola vyhrála nad Otrokovicemi 8:3.

Vítkovice sice vedly už v 11. minutě 4:0, ale cesta za vítězstvím pro ně nebyla snadná. "Začátek byl super, ale pak přišel nějaký zkrat. Stalo se nám to (ve středu) v Otrokovicích, dneska znova, takže je nad čím přemýšlet," řekl Matejčík.

Sparta získala v první třetině náskok 3:0 a měl zápas plně v moci. Dvakrát za Pražany skóroval Dominik Beneš. Otrokovice si připsaly už desátou porážku za sebou a dosáhly při této sérii na jediný bod.

Dvěma góly přispěl k úspěchu Boleslavi kanonýr Jakub Bína, který se s 30 brankami vyrovnal na druhém místě tabulky střelců Rostislavu Gattnarovi z Vítkovic a Radku Krajcigrovi z České Lípy. Na vedoucího Adama Delonga z Vítkovic ztrácejí čtyři trefy.

"Dneska se nám to moc nepovedlo. Chyběl nám pohyb, hráli jsme všechno po mantinelech a pouštěli soupeře do šancí. Bylo to nepovedené utkání," hodnotil navzdory vítězství Bína.

Florbalisté Mladé Boleslavi vedou superligu o šest bodů

Livesport superliga florbalistů - dohrávka 10. kola:

TJ Sokol Královské Vinohrady - Mladá Boleslav 3:7 (2:4, 1:2, 0:1)
Branky:
6. Skřivánek, 10. Fiala, 36. L. Gregor - 16. a 38. J. Bína, 3. Curney, 10. Zoufalý, 12. P. Suchánek, 32. Tokoš, 51. Tomáš Chroust.

Dohrávka 1. kola:

Sparta Praha - Panthers Otrokovice 8:3 (3:0, 2:1, 3:2)
Branky: 52. a 55. D. Beneš, 13. Zouzal, 16. L. Ujhelyi, 17. M. Krbec, 31. M. Čermák, 38. M. Zeman, 60. Garčar - 34. Vykopal, 51. Koláčný, 56. Szweda.

Dohrávka 21. kola:

1. SC Vítkovice - Sokoli Pardubice 7:5 (4:3, 2:1, 1:1)
Branky: 9. a 11. Matejčík, 2. Mirt, 7. Jan Šebesta, 28. R. Gattnar, 28. Sidunov, 52. Delong - 13. a 20. Petržela, 20. a 45. Velc, 32. Prix.