Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Plzeň

Florbalisté chtějí na MS minimálně obhájit bronz

Praha - S medailovými ambicemi vyrážejí čeští florbalisté do dějiště mistrovství světa v Curychu. V místě svého největšího úspěchu v podobě stříbra ze šampionátu v roce 2004 budou obhajovat dva roky starý bronz z Helsinek. Do turnaje vstoupí v neděli utkáním proti Japonsku.

Prezident florbalové federace Filip Šuman a trenér Tomáš Trnavský
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Rádi bychom minimálně obhájili bronzovou medaili. Samozřejmě něco víc by bylo velice dobré," řekl trenér Tomáš Trnavský, který se bude po čtyřech letech působení na lavičce národního týmu loučit a rád by končil úspěchem. Tým se do Curychu přesune v noci. "Budeme tam kolem desáté ráno, kluci budou mít normální odpočinek, aby se vyspali na posteli, a ne zlomení na sedačce," uvedl Trnavský.

Po dvouletém cyklu přípravy ladil národní tým minulý týden formu ještě na závěrečném soustředění v Bystřici nad Pernštejnem a také tužil partu před vrcholem. "Poslední soustředění jsme si užili. Je dobře, že týmová atmosféra byla taková uvolněná. Bylo hodně strandiček, ale makalo se naplno," podotkl kapitán Milan Fridrich.

Stejně jako v roce 2008 na domácím mistrovství světa v Ostravě a Praze má národní tým svého patrona. Před čtyřmi roky to byl herec Ivan Trojan, tentokrát to je David Novotný alias Jarda Kužel ze seriálu Okresní přebor. Ten hráče uchvátil, což potvrzuje i aktuální vítězný pokřik týmu 'Raz, dva, tři - Kužel!' a hecování před utkáním se také točí okolo této postavy.

Novotný v pátek svou účastí v Bystřici nad Pernštejnem zpestřil hráčům přípravu. Bylo to překvapení, o které se postaral týmový fyzioterapeut Jindřich Douda. "Většina týmu byla překvapená," usmíval se Fridrich s tím, že sám o jeho příjezdu věděl. "Byl s námi na týmovém focení, trochu nám pomohl vyladit týmový pokřik a máme i speciální vítězný tanec. S tím nám taky trochu pomohl," dodal Fridrich.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy