Následuje
Speciál

Florbalisté Chodova a Střešovic skončili na Czech Open v semifinále

Praha – Chodovští a střešovičtí florbalisté získali na Czech Open bronz v elitní kategorii. Chodov po čtvrtfinálovém vítězství nad obhájcem prvenství Pixbo Wallenstam (6:5) podlehl dalšímu švédskému klubu Dalenu 3:5. Tatran Střešovice nejdříve získal cenný skalp finského mistra SPV Seinäjoki (4:3 po sam. nájezdech), ale v boji o finále podlehl švýcarskému SV Wiler-Ersigen 1:3.

Radost florbalistů Chodova
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Finále mezi Dalenem a Wilerem, kde působí jako asistent trenéra Radek Sikora, se hraje v neděli od 15:30. V ženské elitní soutěži podlehly v semifinále hráčky FbŠ Bohemians finskému SB-Pro 3:4 po nájezdech. Ve finále čeká vítězky Pixbo Wallenstam, které vyhrálo nad Umeou 3:1. Boj o triumf je na programu v poledne.

Dalen, s českými reprezentanty Milanem Tomašíkem a Patrikem Suchánkem, který ovládl turnaj v roce 2011, odpověděl na vedení Chodova čtyřmi trefami. Pak sice Pražané díky Tomáši Vojtíškovi a Ondřeji Mikešovi vykřesali naději, ale výhru Švédů pojistil v 50. minutě Johan Eriksson.

Tomašík nedohrál

V zápase se nepříjemně zranil Tomašík, který skončil s pochroumaným kolenem v nemocnici. "Vítězství v zápase i v turnaji bychom vyměnili za to, aby byl Milan zdravý," řekl sportovní ředitel Dalenu Urban Karlsson.

Tatran smazal rychlé vedení Wileru v 53. minutě díky trefě Tomáše Vávry. Za necelé dvě minuty ale vrátil Švýcarům vedení Markus Gerber, který pak při power play ještě pojistil výsledek do prázdné branky. "Bronz stoprocentně bereme, skládáme nový tým a je tam spousta nových tváří. Hrajeme úplně nový systém, který jsme nikdy nehráli. Je to dvojnásob cenné, že jsme se ve skupině spíše hledali a postupem turnaje forma vygradovala," řekl útočník Tomáš Vávra.

Ve čtvrtfinále sedminásobný vítěz Czech Open Pixbo celý zápas dotahovalo náskok Chodova. Vítěznou trefu na 6:4 si připsal v pětiminutové přesilovce v 54. minutě Jendrišák. "Myslím, že jsme Pixbo trochu překvapili naší hrou, byl to vyrovnaný zápas. Ke konci nás samozřejmě sevřeli, byl tam tlak, ale naštěstí jsme to ustáli," řekl Jendrišák webu turnaje.

Bývalý hráč Chodova Patrik Dóža si v utkání nezahrál. "Předpokládalo se, že tenhle zápas vyhrajeme, měl jsem odpočívat na semifinále. Nicméně Chodov předvedl famózní výkon a my naopak nic moc," řekl Dóža.

Střešovice v základní skupině podlehly týmu SPV 1:5, ale čtvrtfinále se stejným soupeřem se neslo v jiném duchu. Finové sice dvakrát vedli, ale Tomáš Vávra trefami v 53. a 57. minutě stav otočil. Hned za 38 sekund sice vyrovnal Jani Hankkio, ale v nájezdech zařídil překvapení Milan Garčar. Ve čtvrtfinále vypadl český šampion Vítkovice, který podlehl 0:3 Dalenu, za který skóroval Tomašík.

Herbadent vypadl ve čtvrtfinále

V ženské kategorii se už ve čtvrtfinále rozloučily české mistryně Herbadent SJM Praha 11. Vítězky šesti z minulých sedmi ročníků sice v dosavadních pěti duelech netratily ani bod a měly skóre 28:3, ale finskému SB-Pro podlehly 0:1.

Postoupily hráčky FbŠ Bohemians, který zdolaly 2:1 po samostatných nájezdech švýcarský Wizards Bern Burgdorf vedený duem Radomír Maleček a Marek Lébl s obránkyní Zuzanou Švrčkovou a útočnicí Hankou Lackovou. Ta vstřelila jediný gól svého týmu, za Bohemians se trefila Nikola Černá a v nájezdech rozhodla Hana Poláková.

V semifinále Pražanky vedly ještě v závěru 3:2, ale 41 sekund před koncem vyrovnala Mira Wickmanová a v nájezdech rozhodla My Kippiläová. Do semifinále nepronikly ani finalistky extraligy Vítkovice, které podlehly švédské Umee 3:4 po nájezdech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy