BBV po 25 letech

Florbalisté Brna zůstávají neporažení a vedou superligu

Praha - Florbalisté Bulldogs Brno vyhráli v 8. kole superligy na hřišti FBC Ostrava 6:3, zůstávají jediným neporaženým týmem soutěže a dostali se do čela tabulky. Mají jednobodový náskok před Chodovem, který doma porazil Vítkovice 7:5. Po prohře (3:6) se Střešovicemi klesla na třetí pozici dosud vedoucí Mladá Boleslav.

Buldoci
zdroj: ČT Brno

"Bylo to pro nás jedno z nejtěžších utkání, ale každopádně jsme si dnes tři body zasloužili," řekl trenér Brna Jan Kadlec webu Českého florbalu. Dvěma góly včetně vítězného se podílel na výhře nového lídra Radek Krajcigr.

V dresu Chodova se zaskvěl hattrickem Miloš Tyl. "Nebyli jsme po většinu zápasu lepším týmem, chybělo nám sebevědomí a větší chuť hrát s míčkem. O to víc si cením tří bodů proti velmi kvalitnímu soupeři," uvedl kouč Chodova David Podhráský.

Sestřih a ohlasy utkání Chodov - 1. SC Vítkovice

Tatran rozhodl ve třetí třetině, když ve 46. minutě během 16 vteřin otočili stav z 2:3 na 4:3 Jan Řehoř a Jiří Kolísko, který v 55. minutě dovršil hattrick. V závěru ještě vylepšil skóre Marek Vávra.

"Jsem rád, že se kluci hecli a předvedli pěkný výkon. Vítězství s takhle mladým kádrem nad soupeřem, jako je Boleslav, je pro nás posilující," řekl trenér Tatranu Jiří Jakoubek. "Největší rozdíl mezi oběma týmy byl v efektivitě zakončení. Nám se zápas velice nepodařil," uvedl kouč Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Nováček Litvínov sice podruhé bodoval, ale na premiérovou výhru v superlize čeká. Poslední tým tabulky nakonec doma podlehl Spartě 7:8 v prodloužení.

Tipsport superliga florbalistů - 8. kolo:

Chodov - 1. SC Vítkovice 7:5 (1:1, 3:2, 3:2)

Branky: 24., 40. a 57. Tyl, 34. a 60. M. Koutný, 2. Dóža, 54. Kotlas - 11. a 24. Řezanina, 35. Hájek, 45. vlastní T. Vávra, 50. Rýpar.

FBC Ostrava - Bulldogs Brno 3:6 (0:2, 1:1, 2:3)

Branky: 23. Zbořil, 47. Trulík, 50. Hrabal - 9. a 46. Krajcigr, 6. J. Koutný, 28. Jakůbek, 53. Juhaňák, 60. Coufal.

FbŠ Bohemians - Otrokovice 7:5 (2:0, 3:3, 2:2)

Branky: 5. a 14. M. Šimek, 25. Zezulka, 32. Šárka, 36. vlastní Michal Nagy, 41. Höffer, 53. Kindl - 22. Vaněk, 23. Michal Nagy z trestného střílení, 30. Ťopek, 54. Petřík, 60. Martin Nagy.

Bivoj Litvínov - Sparta Praha 7:8 v prodl. (3:2, 3:3, 1:2 - 0:1)

Branky: 10. a 24. Hertl, 31. a 32. Procházka, 6. Hocelík, 8. Plomer, 54. Kropáček - 14. a 58. Vrána, 29. a 61. Marvánek, 3. Šnajdr, 31. Hartman, 36. Časar, 46. Ujhelyi.

Mladá Boleslav - Tatran Střešovice 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)

Branky: 14. Krzyžanek, 32. Pluhař, 42. Salát - 29., 46. a 56. Jiří Kolísko, 19. Fridrich, 46. Řehoř, 57. M. Vávra.