Florbalisté Boleslavi vyhráli v Ostravě v prodloužení a Chodov přejel Královské Vinohrady

Florbalisté druhé Mladé Boleslavi vyhráli v 19. kole superligy na hřišti FBC Ostrava 6:5 v prodloužení a vedoucím Vítkovicím se přiblížili na rozdíl devíti bodů. Oproti lídrovi mají ještě tři zápasy k dobru. Dvanácté Pardubice díky šesti bodům za dvě branky a čtyři asistence Adama Šmída v Praze prohrály se čtvrtými Bohemians 10:11 až v prodloužení. Chodov potvrdil roli jasného favorita v utkání s dalším pražským celkem z Královských Vinohrad, který je zatím se dvěma výhrami v tabulce elitní soutěže poslední. Chodov vyhrál vysoko 12:3, když poslední třetinu vyhrál 6:1.

Mladá Boleslav vedla v ČPP Aréně už 3:0, ale domácí stav mezi 35. a 47. minutou otočili. Hosté pak dvakrát dotáhli ztrátu a v čase 63:57 rozhodl Milan Tomašík. Nejlepší tým minulé sezony, nedohrané kvůli pandemii koronaviru, od úvodní prohry s Vítkovicemi vyhrál podvanácté za sebou.

"Nakonec můžeme být spokojení se dvěma body, protože jsme museli zápas v koncovce obracet. Gólman (Jan Binder) držel ostravské naděje dlouho. My jsme nebyli schopni ho překonat a uklidnit se ve výsledku. Produktivita Ostravy byla taky úctyhodná," řekl trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

Pardubice vedly v přestřelce nad Bohemians ve 41. minutě už 9:5, ale domácí duel otočili a po 45 sekundách nastavení rozhodl svým druhým gólem v utkání Jan Malič. Po čtyřech bodech si za vítěze připsali Matyáš Krebner (1+3) a Filip Forman (0+4).

Sestřih poslední třetiny zápasu Chodov - Vinohrady

"Hrálo se mi samozřejmě dobře, ale mrzí mě spíš, že jsme nezvládli třetí třetinu, protože jsme mohli mít tři body. Bohemka ale zapnula, dvě třetiny předtím hrála vlažně," prohlásil Šmíd.

Pátý Chodov vyhrál v pražském derby nad posledním Sokolem Královské Vinohrady 12:3. Shodnou bilanci dvou gólů a jedné přihrávky měli v barvách vítězů Jiří Koutný, Marek Vrána a Petr Majer, za poražené pak také Lukáš Gregor.

Vítězství České Lípy nad Otrokovicemi 7:3 řídili shodně čtyřmi body za dvě trefy a dvě přihrávky Jaromír Ekl a Radek Krajcigr. Sparta i díky dvěma gólům Milana Garčara zdolala Liberec 7:5. K vítězství Black Angels v Brně nad Hattrickem přispěl dvěma zásahy Jan Kopecký.

Livesport superliga florbalistů - 19. kolo:

Sparta Praha - FBC Liberec 7:5 (0:0, 2:2, 5:3)
Branky: 25. a 33. Garčar, 48. L. Ujhelyi, 48. Pruner, 49. Bachmaier, 49. Matěj Čermák, 57. Kolstrunk - 31. a 58. Jakub Kopecký, 34. Martin Čermák, 41. Stránský, 46. Světlík.

Hattrick Brno - Black Angels 3:5 (3:1, 0:2, 0:2)
Branky: 13. a 19. Ondráček, 6. Slezák - 39. a 58. Jan Kopecký, 1. Renčín, 24. Hromada, 49. Hněvkovský.

FBŠ Bohemians - Sokoli Pardubice 11:10 v prodl. (3:2, 2:6, 5:2 - 1:0)
Branky: 5. a 45. z tr. střílení Šárka, 5. a 15. P. Šebek, 48. a 61. Malič, 30. M. Krebner, 40. Tomčo, 42. Zezulka, 53. Pěnička, 55. Punčochář - 7., 26. a 41. Savický, 2. a 36. P. Černý, 21. a 39. A. Šmíd, 37. P. Pakosta, 40. Kučera, 59. Petržela.

FBC Ostrava - Mladá Boleslav 5:6 v prodl. (0:2, 1:1, 4:2 - 0:1)
Branky: 35. a 43. Šubert, 46. Sládek, 47. Malajka, 57. Eichner - 5. a 48. Řehoř, 7. Zakonov, 28. P. Suchánek, 59. Curney, 64. Tomašík.

Chodov - Sokol Královské Vinohrady 12:3 (4:1, 2:1, 6:1)
Branky: 5. a 49. Majer, 13. a 16. J. Koutný, 35. a 50. M. Vávra, 8. Eremiáš, 36. Řezáč, 46. Plíhal, 55. Vošta, 56. Ondrušek, 59. Mikeš - 33. a 43. L. Gregor, 12. O. Stuchlík.

FBC Česká Lípa - Panthers Otrokovice 7:3 (2:2, 3:1, 2:0)
Branky: 1. a 55. Ekl, 21. a 24. Krajcigr, 14. Stárek, 29. Štěrba, 59. Jirsa - 7. Petřík, 14. Hrabal, 27. Zapletal.